Kar yağışı etkili oldu. Yollar kapandı. Bu bölgede yaşayanlar dikkat

Bitlis ve Hakkari'de kar yağışı etikili oldu. Yüksekova-Şemdinli kara yolundaki Haruna Geçidinde birçok araç yolda kaldı. Bingöl-Erzurum karayolu da trafiğe kapatılmıştı. Valilik'ten yeni açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kar yağışı etkili oldu. Yollar kapandı. Bu bölgede yaşayanlar dikkat

Bitlis ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatleri itibariyle kar yağışı etkili oldu. Bitlis kent merkezinde lapa lapa yağan kar yağışı nedeniyle kent beyaz örtü ile kaplandı. Kar yağışının etkili olduğu Yüksekova-Şemdinli kara yolundaki Haruna Geçidinde ise birçok araç yolda kaldı. Bölgeye sevk edilen karayolları ekipleri, kar küreme çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, yol yeniden trafiğe açılırken, bölgede yağışla birlikte fırtına da yaşamı olumsuz etkiledi.

TRAFİĞE AÇILDI

Bingöl Valiliği, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle akşam saatlerinde ulaşıma kapanan Bingöl-Erzurum karayolunun ekiplerin yoğun çalışması ile yeniden açıldığını bildirdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl-Erzurum devlet yolunun 0-15 kilometreleri arası, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle saat 16.15 itibarıyla araç trafiğine kapatılmıştır" denilmişti. Yolu açmak için iş makinaları ile çalışma başlatılmıştı.

Bingöl Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sürücülerimizin dikkatine. Bingöl-Erzurum devlet yolunun 0-14 kilometreleri arası saat 18.30 itibarıyla tırlar hariç araç trafiğine açılmıştır" denildi.

Kaynak: DHA-İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin