İYİ Parti'den ihracı istenen Dikbayır istifa edecek mi? Sakarya Milletvekili TV100'de açıkladı: İstifam söz konusu değil. Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular

TV100'de Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına bağlanan ve İYİ Parti'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstifa ettiği iddia edilen Dikbayır "İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Genel Başkan Meral Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular" dedi.

Google Haberlere Abone ol
İYİ Parti'den ihracı istenen Dikbayır istifa edecek mi? Sakarya Milletvekili TV100'de açıkladı: İstifam söz konusu değil. Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. İYİ Parti’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, tv100 canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Ümit Dikbayır'ın açıklamalarından satır başları:

İŞTE AÇIKLAMA YAPACAĞI TARİH

Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Ben bir buçuk aydır sabrediyorum. Niye sabrediyorum? İYİ Parti’ye milyonlarca insan oy verip umut bağladı. Teşkilatlarımızdan insanlar sahada çalıştı.

Bütün bu arkadaşlarımızın emeklerine halel gelmesin diye sabrediyordum. Artık durum öyle bir hal aldı ki olanları anlatmam farz oldu. Perşembe akşamı olanları anlatacağım.

KİRLİ BİLGİ AÇIKLAMASI

Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Ben şimdi bir süreç yürüyorum. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Benim cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Ben bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım.

İSTİFA ETTİ Mİ?

İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim ‘çürük elmalar’ dedi. Genel başkana yanıt vereceğim.

Ben Sakarya’da bana oy atan milletimizi, teşkilat arkadaşlarımızı utandıracak en küçük bir şey yapmadım. Bundan sonra bana atılacak her iftiranın takipçisi olacağım.

Akşener bu iddialarla ilgili benim gözümde kuşkulu değil. Genel Başkan Meral Akşener'i dedikodu zinciri içinde boğdular. Ben onları da söyleyeceğim.

PARA AÇIKLAMASI

 Biz meclis açıldıktan sonra meclise gittik kısa bir süre sonra milletvekillerinden para istendi. ‘Biz partiye bina alacağız, kampanya yapacağız’ denseydi kimin ne durumu varsa verirdi." diyen Dikbayır, Gürel'in "Sizden de para istendi mi?" sorusuna "Evet 500 bin TL istendi, vermedim. 'Partinin parası yok' diye istendi ben olduğunu biliyorum." yanıtın verdi.

Hacır'ın "Meral Hanım dava açtı mı size?" sorusuna Dikbayır "Normalinde böyle bir şey olsaydı savcılığa suç duyurusunda bulunması lazım. Eğer ben bu partinin genel başkanı olsaydım. Hakkımda böyle bir iddia olsaydı çarşaf gibi sererdim hesaplarımı 'Benim her şeyim açık' diye" cevabını verdi. 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin