Ümit Dikbayır'dan istifa açıklaması

Kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır istifa edeceği iddia edilmişti. Dikbayır TV100'ün ses getiren programı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'nda açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Ümit Dikbayır'dan istifa açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın açıklamasında, “Meral Akşener’in banka hesaplarını incelettiği ve belediyelerle ticari ilişkilere girdiği” iddia edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı.

Dikbayır hafta sonu partiden istifa edeceğini açıkladığı iddia edilmişti.

Dikbayır X hesabından "Bazen , istenilenleri yapmazsanız , istenmez olursunuz…
ALLAH Büyük…" diye yazdı.

Sözcü TV sunucusu İpek Özbey Dikbayır'ın "Hafta sonu istifa edeceğim" dediğini öne sürdü.

Dikbayır, KRT'ye de istifa etmeyeceğini, yargıda mücadele edeceğini açıklamıştı. Dikbayır, istifayı süreç sonrası değerlendireceğini söylemişti.

Dikbayır, TV100'ün ses getiren programı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına bağlanarak yaptığı açıklamada "İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Genel başkana yanıt vereceğim. Her iftiranın takipçisi olacağım." dedi.

Perşembe günü Dikbayır TV100'ün gündem belirleyen programı Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ta ayrıntıları açıklayacak.

ÜMİT DİKBAYIR KİMDİR?

Ümit Dikbayır 1968 yılında Sakarya'da doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Hendek'te, lise eğitimini Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı.

1989 yılında vatani görevini gerçekleştirdikten sonra 48 yıllık aile firmasının yönetim kurulu başkanı olarak görevine başladı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin