İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya saldıran kişi yakalandı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya yönelik saldırıyla ilgili yeni gelişme... İstanbul Valiliği, Kavuncu'ya Halk TV'deki yayın sonrası Bakırköy'de saldıran kişinin yakalandığını açıkladı. Buğra Kavuncu da bir açıklama yaparak, "Şahsıma yönelik menfur saldırının failinin, İYİ Partimiz ile hiçbir alakası yoktur." dedi.

Google Haberlere Abone ol
İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya saldıran kişi yakalandı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bakırköy İlçemizde 20.08.2021 Cuma günü (dün) saat 14.00 sıralarında İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya yönelik saldırı ve darp olayı meydana gelmişti. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda; bir televizyon programına katılan Sayın Kavuncu'nun binadan caddeye çıktığı sırada faili meçhul bir şahsın yumruklu saldırısına uğradığı ve failin olay yerinden yaya olarak firar ettiği anlaşılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat: 05.30'da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve Sayın İsmail Buğra Kavuncu'ya geçmiş olsun diyoruz.

Kavuncu'dan açıklama

Buğra Kavuncu da akşam saatlerinde bir açıklama yaparak, "Şahsıma yönelik menfur saldırının failinin, İYİ Partimiz ile hiçbir alakası yoktur. Bu şahıs, ne Partimizin üyesi ne de herhangi bir kademesinde görevlidir. Aksini iddia etmek, olayı çarpıtmak ve gerçekten odaklanılması gereken yerden uzaklaşmaktır." dedi. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin