İstanbullulara deprem için 1 milyon TL kredi. 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek faiz oranı ise yüzde 0.69 olacak. İstanbul'da yaşayanlar deprem kredisini nasıl alacak?

İBB Meclisi Mart ayı toplantısının 1. oturumu yapıldı. Oturumda söz alarak bir konuşma yapan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İstanbul'da yapısını dönüştürmek isteyenlere bir müjde verdi. Göksu, İstanbullulara 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini, faiz oranının ise 0.69 olacağını söyledi. İstanbullular bu krediyi nasıl kullanacak işte detayları.

Google Haberlere Abone ol
İstanbullulara deprem için 1 milyon TL kredi. 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek faiz oranı ise yüzde 0.69 olacak. İstanbul'da yaşayanlar deprem kredisini nasıl alacak?

İBB Meclisi Mart ayı toplantısının 1. oturumu yapıldı. Oturumda söz alarak bir konuşma yapan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İstanbul'da yapısını dönüştürmek isteyenlere bir müjde verdi. Göksu, İstanbullulara 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini, faiz oranının ise 0.69 olacağını söyledi. 

GÜNDEM DIŞI SÖZ ALDI

tv100.com'da yer alan habere göre İBB Meclisi mart ayı toplantısının birinci oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı. Gündem dışı konuşma yapmak için söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İstanbul'da yarın veya ertesi gün ilgili bakanların açıklayacağı bir müjde olduğunu aktardı.

İstanbul'da yapısını dönüştürmek isteyenlere 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini duyuran AK Parti Grup Başkanvekili, şunları söyledi: "İstanbul'da yapısını dönüştürmek isteyen her bir vatandaşımıza, en az 1 milyon lira olmak üzere 2 yıl geri ödemesiz 0,69 vadeyle para verilecek. Hiç kimseye ayrım yapılmaksızın. Eğer ada bazında dönüşüm yapmak isteyen bir şirket olursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, şirketin ilgili kriterleri yerine getirmesi kaydıyla şirkete de aynı şekilde inşaat yapım kredisi verilecek.

KİRACILAR DA DÜŞÜNÜLDÜ

Üçüncüsü ise kiracıların sorunlarını ortadan kaldırmak için devletin yap-işlet-devret modeliyle kiralama sisteminin de ayrıntılarını Sayın Bakanımız açıklayacak, bir usul getirilecek. Detayları da yarın ya da diğer gün Maliye ve Hazine Bakanımız tarafından açıklanacak. İstanbul'a ve ülkemize hayırlı olsun."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin