İstanbullular dikkat! Çok kuvvetli yağışlar geliyor. AKOM saat vererek sağanak uyarısında bulundu. Ankara için de açıklama

Türkiye'nin birçok bölgesi bu geceden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek. İstanbul için uyarılar peş peşe yapıldı. İstanbul Valiliği ve AKOM'dan uyarı yapıldı. Ankara için de Valilik'ten uyarı geldi. AKOM'dan yapılan açıklamada, İstanbul'un gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurun etkisi altına gireceği belirtildi. Ankara Valiliği de vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
İstanbullular dikkat! Çok kuvvetli yağışlar geliyor. AKOM saat vererek sağanak uyarısında bulundu. Ankara için de açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre Pazartesi'nin ilk saatlerinde kuvvetli yağışların İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

İl genelinde bu gece saatlerinden itibaren (03.00) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren 06.00 etkisini arttırması, akşam saatlerine kadar 18.00 yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde etkili olması bekleniyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Pazartesi ilk saatlerden itibaren İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor." denildi.

Vatandaşların ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

ANKARA VALİLİĞİ DE UYARDI

Ankara Valiliği, yapılan meteorolojik değerlendirmeler sonucu kentin kuzey ve batı ilçelerinde 15 Ağustos günü sağanak beklendiği belirterek vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarı mesajı yayımladı.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “15 Ağustos Pazartesi günü ilk saatlerden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin