İslam Memiş net tarih verdi, 'patlayacak' dedi. Altın, gümüş ve kripto paranın zirve yapacağı tarihi açıkladı. İki kritik ayı açıklayan Memiş, dolar almak isteyenlere de uyarıda bulundu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın, dolar, gümüş ve kripto para konusunda çok önemli değerlendirmeler yaptı. "Bu hafta boyunca altın ve gümüşte sizi uyardım" diyen Memiş, bu kez çok net bir tarih verdi altın, gümüş ve kripto para borsanın yukarıya yönlü patlayacağı tarihi açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
İslam Memiş net tarih verdi, 'patlayacak' dedi. Altın, gümüş ve kripto paranın zirve yapacağı tarihi açıkladı. İki kritik ayı açıklayan Memiş, dolar almak isteyenlere de uyarıda bulundu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam memiş'ten yine çok önemli açıklamalar geldi. Özellikle altın, gümüş ve kripto para konusunda değerlendirmelerde bulunan Memiş, bu üç enstüramın ne zaman patlayacağını açıkladı. 

Memiş, altın fiyatlırnad son gelinen rakamlara dikkat çekti ve önemli tespitlerde bulundu.

Altın piyasasındaki hareketler yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Altın alacaklar veya altını olanlar ‘fiyatlar yükselecek mi, yoksa düşecek mi?’ diye merak ediyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın, dolar, gümüş ve kripto para piyasalarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Posta gazetesindeki habere göre Memiş, 'Altın, gümüş ve kripto paralarda patlama olacak' diyerek tarih verdi. Finansal analist İslam Memiş, piyasalardaki son gelşmeleri değerlendirdi. Değerlendirmelerinin kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizen İslam Memiş, yorumlarının kişisel yorumlar olduğunu vurguladı.

 

Memiş, "ABD'de tarım dışı istihdam verisi beklentinin üzerinde çıktı. Bir sonraki de yukarı yönlü revize edildi. Açıklama sonrası dolar endeksi 106-107'de dengelenme çabasını sürdürüyor. Veri iyi gelince altın ve gümüşte de geri çekilme oldu. Bu hafta boyunca altın ve gümüşte sizi uyardım. 1794 dolar seviyesine kadar yükselen altın ons fiyatı vardı, hedef 1800 ancak dikkat edin teknik olarak bir satışa ihtiyacı var. Altının ons ve gümüşün ons fiyatında yaşanan yükselişlerin en anlama geldiğini de bildirdim. Sanal ortamdaki birikimlerin fizikiye çevirilmesi için imkan sunar onslar dedim. Onsların da yüksek olması gerekiyor. Yine benim yol arkadaşlarım sordular, onlara cevap verdim. 57 bin 300 dolar seviyesinde altın dolar paritesi vardı. Bu seviyeden satanlar şu anda fiziki tarafta zararsız bir şekilde yerine koyabiliyorlar" dedi.

İslam Memiş net tarih verdi, 'patlayacak' dedi. Altın, gümüş ve kripto paranın zirve yapacağı tarihi açıkladı. İki kritik ayı açıklayan Memiş, dolar almak isteyenlere de uyarıda bulundu - Resim : 2

AĞUSTOS AYINDA ALTINA DİKKAT

Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: 1794'e kadar yükselen altın onsu şu an 1772 dolar seviyesinde. Tarım dışı istihdam beklenti üzerinde geldiği için paritelerde sert düşüş gördük. Burada 29 dolarlık gerileme vardı, bu da ciddi bir gerileme anlık takip edenler için. Şu anda 1772 dolar seviyesinde. Ağustos ayı için 1730-1780 bant aralıklarını takip etmeye devam ediyorum. Yükselişlerin devam edebilmesi için 1800'ün görülmesi için tekrar 1780 dolar seviyesinde iki gece kapanış yapması gerekiyor."

 

Memiş, "Gram altın/TL'de 1020-1040 aralığında dalgalanma yaşandı. "TL'yi nasıl değerlendiririm" soruları soruluyor. Şu anda ekonomiye destek vermek için elindeki altınını sat, yerine koyabilirsin.  Dolar/TL kuru 18 lira, gram altın 1030 lira seviyesindeydi. Daha alt rakamlardan almak için fırsat kollamaya devam ediyoruz. Ağustos içinde düşüşleri teknik olarak beklemeye devam edeceğiz, ülke ekonomisine de kazançlı bir şekilde destek vermeyi sürdüreceğiz. Borsa'ya geçiyoruz dolar satıp, tekrar TL'yi de koyduk, bekliyoruz" 

ALTIN, GÜMÜŞ VE KRİPTO PARANIN PATLAYACAĞI TARİHİ AÇIKLADI

Eylül ayına ilişkin piyasa değerlendirmesi yapan Memiş, "Bitcoin tarafında 23.012 dolar seviyesini gözlemliyorum. Yüzde 2.5'lik değer artışı var. 24 bin doların yukarı yönlü kırılması gerekiyor ki 27 bin doları telafuz edelim. Benim nazarımda kriptolar da baskılanmaya devam ediyor. Eylül ayı itibarıyla hem altın ve gümüş hem de kripto paralarda patlama olacak.  Eylül ve ekim çok kritik. Yüksek tansiyon olacak, jeopolitik riskler artmış olacak. Aman dikkat edin. Doların uluslararası piyasalardaki değer artışı kaçınılmaz oldu. Aman aman bir haftayı geride bırakmıyoruz. Sosyal medyaya bakarsanız dünya savaşı çıktı ama ortada bir şey yok. Ufak bir operasyon yaptılar. Altını çıkardılar, biz de elimizdeki altını sattık. Alacağız tabii ki, bekleriz birkaç hafta acelemiz yok." 

İSLAM MEMİŞ TV100'DE İSE ŞU DEĞERLERDİRMEYİ YAPMIŞTI

tv.100 yazarı İslam Memiş altın dolar gibi klasik yatırım araçlarına alternatif bir yatırım aracının detaylarını açıkladı: İki yıl önce başlattığım 'Tarım Emtialarına Yatırım' farkındalığı gayet başarılı oldu. Tarım emtialarına yatırım yapanların oranı üç kat arttı. Son iki yılda gıda kriziyle alakalı neler olduğunu hep beraber gördük. İyi ki dediğimiz bir süreçti...

Mesela; 525’den giriş yaptığımız buğdayın 1.300’ü kırdığını gördük.

Dünyada modern ve bilinçli yatırımcıların emtia piyasalarından ciddi kazanç elde etmesi, Türk milletinin etmemesi düşünülemezdi!

Yani, geri kalacağımız bir şey yok, sadece farkındalık ve çeşitlilik.

 

Tarım Emtiası Nedir?

Ticareti yapılan her ürüne emtia denmektedir.
Emtia kelimesi sadece tarım sektöründe değil daha birçok farklı sektörde kullanılmaktadır, metal emtiası gibi.
Üretimi, ticareti ve tüketimi yoğun olarak yapılan emtialar;
- Buğday
- Pirinç
- Mısır
- Şeker pancarı gibi ürünlerin tamamına tarım emtiası denmektedir.
Tarım emtiası çoğunlukla ihracatı yüksek olan ürünler üzerinden yapılmaktadır.
Ticareti çok fazla yapılan bu ürünler, yatırım anlamında da yüksek işlem hacmine sahiptir.
Bu emtialar, çoğunlukla risk almayı istemeyen yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Tarımsal Emtia Nasıl Alınır?

İklim değişikliği, tedarik, arz ve talep sorunu dünyanın çeşitli yerlerinde varlığını hissettiriyor.
Rusya-Ukrayna çatışması, sel, kuraklık ve yangın gibi gelişmeler. her geçen gün tarımın önemini bir kez daha hatırlatmış oluyor.

Küresel ekonomik kriz, salgın hastalıklar, enflasyon gibi durumlar karşısında insanlar, daha fazla gıda stoklamaya başladı.
Ancak finansal okur yazarlılığı veya farkındalığı az olan insanlar, tarım maddelerini sadece bir yiyecek ve tüketilen bir madde gibi görüyor.

Tarım emtiası piyasası sanal olarak alım satım işlemlerinin yapıldığı bir piyasa türüdür.
Dolayısıyla piyasalar aracılığıyla tarım emtiasına kolay bir şekilde yatırım yapılabilmesi mümkündür.

En güzeli de yatırım yaptığınız tarım emtialarını devletin lisanslı defolarında tutabiliyor, dilerseniz istediğinizde fiziki olarak da teslim alabiliyorsunuz.

Aynı bir döviz gibi düşenebilirsiniz.

Bankada dolarınız üzerinde sanal ortamda alım-satım da yapabiliyorsunuz, bankadan dolarını fiziki olarak da alabiliyorsunuz.
Son zamanlarda tarım emtialarına fazlasıyla ilgi duyulmaktadır.
Bu durum finansal piyasaların da canlanmasına sebep olmuştur.
Burada önemli olan en kilit nokta tarım ürünlerinin ne kadar talep gördüğü ve arz durumudur.
Arz ve talep durumu borsayı belirleyen asıl faktördür.

Tarım emtiasında yapmak istediğiniz yatırım türüne göre yatırım yapma olanağınız bulunmaktadır.
Bu yatırım türleri ise şu şekildedir;
- Borsa yatırım fonları
- Vadeli işlem piyasaları
- Banka fonları
- Emtia endeksleri

Tarım emtialarının en çok işlem gördüğü piyasa, vadeli işlem piyasalarıdır.
Finansal piyasalarda yüksek işlem hacmi gören bu emtialara kolay bir şekilde yatırım yapmak mümkündür.

Buğday Yatırımı Nasıl Yapılır?

“Dünya için en önemli olan tarım emtiası nedir?”derseniz “Buğdaydır” derdim.
Çünkü buğday dünyanın bel kemiğidir.
Yalnızca gıda olarak değil, tarımsal emtia olarak da tanımlanmaktadır.
Buğday ticaretine girmek isteyen kişiler, üreticiler ile fiziksel olarak anlaşma yapmaktadır.
Ancak günümüzde fiziksel bir şekilde anlaşma yapmadan da buğday alım satım ticaretine girilebilmesi mümkündür.
Herhangi bir yere gitmeden, hiçbir üretici ile görüşmeden internet üzerinden buğday alım satımı yapabilirsiniz.
Buğday tarım emtiasına yatırım yapmak için öncelikle ilgili bankalardan birinde ELÜS hesabının açılması gerekmektedir.
ELÜS’ün açılımı Elektronik Ürün Senedi'dir.
Bu hesabı açtıktan sonra Türkiye Ürün İhtisas Borsası’na gerçek kişi olarak kayıt yaptırabilirsiniz.
Sonra satın aldığınız tarım emtialarını internet üzerinden aynı bir döviz, borsa, altın, gümüş, krito paralar gibi alıp satabilirsiniz.
Telefonuna uygulamasını indirenler, daha hızlı bir şekilde alım, satım, arz ve talep tarafındaki hareketlilik, stok durumları vs  kolaylıkla yapabiliyor ve ekrandan canlı canlı görebiliyor.
Tarım emtialarınızın fiziki olarak iade edilmesi, bugünkü şartlarda nimettir.
Tarımdan kazanç sadece toprakta olmuyor!

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin