İŞADAMI FERİT ŞAHENK, DOĞUŞ MEDYA GRUBU'NUN DÜNYANIN EN BÜYÜK DERGİ GRUPLARINDAN 'CONDE NAST'LA ANLAŞMASINA DAİR NASIL BİR AÇIKLAMA YAPTI?

Vogue, Glamour ve GQ Türkiye'de çıkacak Doğuş Grubu dünyanın en büyük dergi gruplarından Conde Nast'la anlaştı.

İŞADAMI FERİT ŞAHENK, DOĞUŞ MEDYA GRUBU'NUN DÜNYANIN EN BÜYÜK DERGİ GRUPLARINDAN 'CONDE NAST'LA ANLAŞMASINA DAİR NASIL BİR AÇIKLAMA YAPTI?

ntvmsnbc
İSTANBUL -
Conde Nast dergileri Doğuş Yayın Grubu ile Türkiye’ye geliyor. Doğuş Yayın Grubu, dünyanın en büyük dergi gruplarından Conde Nast ile anlaştı.


Doğuş Grubu ile Conde Nast arasında bir süredir devam eden görüşmeler olumlu sonuçlandı ve Conde Nast’a bağlı dergilerin Türkiye edisyonlarının yayımlanması için anlaşma Londra’da imzalandı.


Yayımlanması planlanan dergiler arasında dünyanın en ünlü kadın dergisi Vogue, yine öncü bir kadın dergisi olan Glamour, erkek stil dergisi GQ ve seyahat dergisi Conde Nast Traveller gibi markalar yer alıyor.


ŞAHENK: YENİ BİR KALİTE ANLAYIŞI GETİRECEK
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, yapılan işbirliğini “Dünyanın en saygın dergi grubu ile yapmış olduğumuz anlaşmanın, Türkiye dergi pazarına yeni bir kalite anlayışı ve heyecan getireceğine inanıyorum. Conde Nast ile Doğuş’un birlikteliğinin sektörde farklılık yaratması için gereken tüm çabayı arkadaşlarımın sarfedeceğinden eminim.” sözleriyle değerlendirdi.


YERDELEN: BÜYÜK BİR DÜNYA DEVİNİ KAZANDIRABİLDİK
Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ise “Uzun yıllardan bugüne Türkiye’de yayınlanması arzulanan fakat gerçekleşemeyen bir yayıncılık olayı artık sonlandı. Dünyanın 1 numaralı kadın moda dergisi Vogue Türkçe olarak yerel içerikle birleşerek yayınlanacak. Yaptığımız anlaşmayla Conde Nast grubunun diğer markaları da Türk okuyucuyla buluşacak. Onurluyuz, gururluyuz, ülkemize, insanımıza böylesine güçlü ve büyük bir dünya devini kazandırabildik” diye konuştu.


NEWHOUSE: TÜRKİYE'YE GİRMEKTEN MEMNUNUZ
İmza töreninde hazır bulunan Conde Nast International Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Newhouse da yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ve Türk pazarına duyduğu inancı şöyle ifade etti: “Conde Nast olarak Türkiye gibi dinamik bir pazara girmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. 70 milyondan daha fazla nüfusa sahip olan Türkiye’de kaliteli dergilere olan ilginin giderek arttığını gözlemliyoruz.”


Yeni pazarlardan sorumlu başkan yardımcısı Carol Cornuau ise “Bizim değerlerimizi ve mükemmeliyetçiliğimizi paylaşan tercrübeli bir yayın grubu ile işbirliği yaptığımız için çok mutluyuz. Vogue ile başlayıp, yakın gelecekte farklı markalarımızı da Türkiye’ de birlikte yayımlayacağız” dedi.


DÜNYANIN EN PRESTİJLİ DERGİ GRUBU
Conde Nast dergi yayıncılığında dünyanın en prestijli grubu. 128 farklı dergiyi bünyesinde barındıran Grup 23 ülkede faaliyet gösteriyor. Bu rakam Türkiye’nin de eklenmesiyle birlikte 24’e çıkıyor. Conde Nast’a ait dergilerin yayımlandığı ülkeler şöyle: ABD, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, Rusya, Japonya, Hindistan, Çin, Meksika, Brezilya, Avusturalya, Güney Afrika, Tayvan, Kore, Portekiz, Yunanistan, Hollanda, İsveç, Polonya, Romanya ve Macaristan.


Conde Nast dergi grubunun markaları arasında Vogue, Glamour, Vanity Fair, GQ (Gentlemen’s Quarterly), Architectural Digest (AD), Conde Nast Traveller, The New Yorker ve Wired yer alıyor.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin