İlker Başbuğ '28 Şubat davası'na tepki gösterdi: Yüreğim yanıyor

Genelkurmay Başkanı iken bir süre Siivri Cezaevi'nde tutuklu kalan İlker Başbuğ, 14 emekli generalin tutuklandığı '28 Şubat davası'na tepki gösterdi. Başbuğu, "Yüreğim yanıyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol
İlker Başbuğ '28 Şubat davası'na tepki gösterdi: Yüreğim yanıyor

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 14 emekli generalin tutuklandığı '28 Şubat davası'na değinerek "Adil olmayan bir yargılama sonunda 14 emekli komutan bugün cezaevlerinde. Bir FETÖ’cü savcının hazırladığı iddianameye dayanarak bu arkadaşlarımız yargılandı ve cezaevine kondu. Yüreğim yanıyor" dedi.

Uğur Dündar'ın sunduğu, TELE1’de yayınlanan Demokrasi Arenası programının konuğu 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ oldu.

Programda 14 emekli generalin tutuklandığı 28 Şubat davasına değinen Başbuğ, “Adil olmayan bir yargılama sonunda 14 emekli komutan bugün cezaevlerinde. Bir FETÖ'cü savcının hazırladığı iddianameye dayanarak bu arkadaşlarımız yargılandı ve cezaevine kondu. Yüreğim yanıyor” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin bireysel başvuruları ele almasını ümit ettiğini belirten Başbuğ, “Umarım bu değerli arkadaşlarımın cezaevinde çektiği eziyete son verilir” ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin