Hıncal Uluç gazetesi Sabah'ı yine topa tuttu: Tıklama tuzağında, yanlışlıklar komedyası!

Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç, gazetesinde yayımlanan "Ataşehir'de korkunç kaza: Otomobil restorana daldı" başlıklı haberi eleştirdi. Uluç, "İmla hataları, düşük cümleler, dilbilgisi cinayetleri ne ararsanız var" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Hıncal Uluç gazetesi Sabah'ı yine topa tuttu: Tıklama tuzağında, yanlışlıklar komedyası!

Hıncal Uluç, "İmla hataları, düşük cümleler, dilbilgisi cinayetleri ne ararsanız var. Bir de yığınla resimle o 'galeri' denen iğrenç 'tık tuzağı'nı, başta Hürriyet grubu gazetelerinin tümü gibi onlar da kurmuşlar" düşüncesini dile getirdi.

Recep Alper adlı okuyucusunun, "Merhaba Hıncal Bey, Gazetenizdeki yazım hataları ve yanlış cümleler ile ilgili olarak daha önce mesaj atmıştım. Bu gün 1 haberde bulunan yanlışlara bakın lütfen" demiş ve o haberin adresini de yazmış... https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/atasehirde-korkunc-kaza-otomobil-restorana-daldi" mesajına köşesinde yer verdi.

Hıncal ULUÇ / SABAH

Tıklama tuzağında, yanlışlıklar komedyası!..

Recep Alper adlı okurum şikayetini anlatmış...
"Merhaba Hıncal Bey,

Gazetenizdeki yazım hataları ve yanlış cümleler ile ilgili olarak daha önce mesaj atmıştım. Bu gün 1 haberde bulunan yanlışlara bakın lütfen" demiş ve o haberin adresini de yazmış..
https://www.sabah.com.tr/galeri/ yasam/atasehirde-korkunc-kaza-otomobil- restorana-daldi"

Tıkladım..

Buyurun haberi siz de okuyun.. İmla hataları, düşük cümleler, dilbilgisi cinayetleri ne ararsanız var. Bir de yığınla resimle o "galeri" denen iğrenç "tık tuzağı"nı, başta Hürriyet gurubu gazetelerinin tümü gibi onlar da kurmuşlar..

Bülteni aynen koyuyorsun, bari iki satır oku.. Düzelt.. Polis bültenini aynen dayama..

Niye polis bülteni.. Çünkü şifre deyiş var.. "Seyir halindeki" lafı artık ülkemizde polis zabıtları dışında kullanılmıyor.

İnsanlar anlatırken, "Seyir halindeyken" demezler. "Giderken.. Geçerken.." derler.

İşte o yanlışlık rekorları kıran haber aşağıda.. Bakalım siz kaç yanlış bulacaksınız?.

Her bulduğunuz yanlışta, başlığa ilham veren o ünlü "Komedi"yi yazan Shakespeare'e de selam sarkıtmayı unutmayın.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin