Hande Doğandemir çocukların yüzünü güldürdü

Ünlü oyuncu, Kars’a gidip bir köy okuluna bir bağış yaptı ve takdir topladı.

Google Haberlere Abone ol
Hande Doğandemir çocukların yüzünü güldürdü

Ünlü oyuncu Hande Doğandemir, bir sosyal sorumluluk projesinin yüzü olarak Kars’a gidip bir köy okuluna bir bağış yaptı ve takdir topladı.Hande Doğandemir, 'Sen İstersen Dünya Değişir' projsi kapsamında gittiği Kars’a hayran kaldı ve iki köy okulunu ziyaret etti. Subatan ve Soylu okullarına giden Doğandemir, çocuklarla zaman geçirdi ve proje kapsamında çalışmalara katıldı.

Yönetmen Erdal Murat Aktaş ve Hande Doğandemir 'Sen İstersen Dünya Değişir' diyorHande Doğandemir, yönetmen Erdal Murat Aktaş ile birlikte heyecanlı bir sosyal sorumluluk projesi için kolları sıvadı. Beykoz Üniversitesi, Türk Alman Üniversitesi, Unesco Türkiye ve birçok kurumun desteklediği projenin adı: 'Sen İstersen Dünya Değişir!'

Ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinden göç, eğitim, açlık, tarihi değerlerin korunması,

çevre, hayvan hakları ve çocuklara eşit yaşam hakkı gibi önemli konularda fark yaratıp dikkat çekmeye yönelik kapsamlı bir çalışma olan proje için düğmeye basıldı.

Yönetmen Erdal Murat Aktaş, yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı son sinema filminin yanında ‘Sen İstersen Dünya Değişir’ projesinin genel yönetmenliğini üstlendi.Projeye dahil olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren ünlü oyuncu Hande Doğandemir de, “Hayat gelip geçiyor, önemli olan insana dokunacak projelerin içinde olmak” diyerek projenin yüzü olarak kolları sıvadı ve çalışmaya başladı.

İlk ayağı ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ olarak belirlenen proje için Türkiye’den Latin Amerika'ya ve Afrika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada çalışmalar yapılacak.Projenin genel yönetmeni Erdal Murat Aktaş, “Çabuk sıkılan, çabuk tüketen bir hedef kitleye doğru mesajları iletmek zor ama imkansız değil. Doğru mesajları verebilirsek etkin bir bilinç ve değer oluşturabiliriz. Projeden ve son yıllarda oluşan çevre bilincinden umutluyum” dedi.

Proje kapsamında iki köy okulunda eğitim gören çocukların tüm ihtiyaçları Hande Doğandemir, Erdal Murat Aktaş ve bağışçılar tarafından karşılandı. Ayrıca Soylu Köyü ilkokuluna Hande Doğandemir ve Erdal Murat Aktaş’ın destekleri ile bir bilgisayara sınıfı yapılacak.
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin