Halk Gazete'nin çıkış tarihi belli oldu. Halk TV, gazete çıkarma kararı aldı. Cumhuriyet gazetesinden ayrılan Aykut Küçükkaya, Halk Gazete'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Halk Gazete'nin çıkış tarihi de belli oldu

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda Halk TV'nin ayrıca bir gazete çıkaracağını duyurmuştu. Halkgazete ile ilgili ayrıntılar da gelmeye başladı. İşte gazetenin çıkacağı tarih.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Halk Gazete'nin çıkış tarihi belli oldu. Halk TV, gazete çıkarma kararı aldı. Cumhuriyet gazetesinden ayrılan Aykut Küçükkaya, Halk Gazete'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Halk Gazete'nin çıkış tarihi de belli oldu

Yükselen dolar kuru ve kağıt fiyatlarının zamlanması ile birlikte yazılı basın sektörü de zor günler geçirirken, Halk TV yeni bir gazete çıkarmak için harekete geçti.

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda şöyle dedi.

Tüm susturma çabalarına inat, iktidarın medya tekelini kıracağız. “Yeni dönem”in medyasını inşa ediyoruz. Halk TV ailesi daha da büyüyor. Basılı gazetemizle demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine daha güçlü omuz vereceğiz. ‘HALK’ın vicdanı olacağız… YAKINDA…

HALK GAZETE ÇIKIYOR

Cumhuriyet gazetesinden olaylı bir şekilde ayrılan eski genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya, Cafer Mahiroğlu ile anlaştı ve yeni çıkarılacak olan Halk Gazete'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu. 

Cumhuriyet gazetesi'nin işten çıkardığı 8 gazeteci nedeniyle yönetime tepki göstererek Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa eden Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet'ten ayrılanlarla birlikte Le Monde Diplomatique Türkçe gazete çıkarmaya başlamış ve gazetenin genel yayın yönetmeni olmuştu.

 

Ancak Halk Gazete ile anlaşan Aykut Küçükkaya, eski ekibinden 4 kişi ile birlikte yeni gazeteyi çıkarmak için Cafer Mahiroğlu ile anlaştı. Cumhuriyet gazetesinden ayrılan diğer ekip ise Le Monde Diplomatique Türkçe’yi çıkarmaya devam edecek.

Halk Gazete'nin yayın tarihi de belli oldu. 29 Ekim 2022 tarihinde okuyucusuyla buluşmaya hazırlanan Halk Gazete, ilk etapta 20 bin ile 30 bin arasında bir tiraj hedefliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin