FLAŞ! Halk TV gazete çıkarıyor. Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu alınan kararı duyurdu.

Halk TV, yazısı basına giriyor. Uzun zamandır gazete çıkarılacağı yönünde haberler gelen Halk TV yönetimi, yeni bir gazete çıkarmak için harekete geçti. Kararı Cafer Mahiroğlu, sosyal medya üzerinden duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Halk TV gazete çıkarıyor. Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu alınan kararı duyurdu.

Yükselen dolar kuru ve kağıt fiyatlarının zamlanması ile birlikte yazılı basın sektörü de zor günler geçirirken, Halk TV yeni bir gazete çıkarmak için harekete geçti.

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda şöyle dedi.

Tüm susturma çabalarına inat, iktidarın medya tekelini kıracağız. “Yeni dönem”in medyasını inşa ediyoruz. Halk TV ailesi daha da büyüyor. Basılı gazetemizle demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine daha güçlü omuz vereceğiz. ‘HALK’ın vicdanı olacağız… YAKINDA…

 

YENİÇAĞ YAYINLARINI DURDURMUŞ, SÖZCÜ GAZETESİ DE ZAM YAPMIŞTI

Sözcü, gazetenin satış fiyatına 50 kuruş zam yaptıklarını “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Ya var olacağız ya da yok olacağız!” diyerek duyurmuştu.

Yapılan açıklamada "Kötü ekonomi şartları, her sektörü olumsuz etkilediği gibi, yayıncılık sektörünü de vurdu" denildi. "İthal kağıt, baskı ve dağıtım giderlerinde % 300'leri aşan büyük artışlar yaşandı. Fahiş şekilde artan maliyetlerin karşılanabilmesi neredeyse imkânsız hale geldi" denilen açıklamada, "Türkiye'nin 'Amiral Gazetesi' Sözcü, iktidarın kamu ilanlarıyla doldurduğu yandaş medya havuzundan beslenmemektedir. Sözcü'nün hiçbir bankayla kredi ilişkisi yoktur. Bu nedenle, ağır ekonomik şartlar altında bağımsız yayın politikamızı sürdürebilmek için fiyatımızda küçük bir ayarlama yapmak zorunda kaldık" denildi.

 

Sözcü gazetesinin fiyatına 50 kuruş zam yapıldı. 

Sözcü gazetesinin açıklaması şöyle:

“Memleketin hali ortada. Bütün dünya faiz artırırken iktidarın faiz indirme inadı… 84 milyonu zor duruma sokan ne olduğu belirsiz bir ekonomi modeli… Bunun sonucu olarak yüksek enflasyon ve TL'nin aşırı değer kaybı… Ayrıca pandemi sonrası dünya ekonomilerindeki kırılganlık… Ve son olarak da Rusya-Ukrayna savaşı ülkemize ağır bir fatura çıkardı.

Özellikle yüksek enflasyon sonucu iğneden ipliğe her şeyin fiyatı katlandı. Hâlâ da katlanmaya devam ediyor. İş dünyası önünü göremiyor. İşçisinden memuruna, emeklisinden çiftçisine milyonlarca vatandaş zamlar altında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Kötü ekonomi şartları, her sektörü olumsuz etkilediği gibi, yayıncılık sektörünü de vurdu. İthal kağıt, baskı ve dağıtım giderlerinde % 300'leri aşan büyük artışlar yaşandı. Fahiş şekilde artan maliyetlerin karşılanabilmesi neredeyse imkânsız hale geldi.

Türkiye'nin “Amiral Gazetesi” Sözcü, iktidarın kamu ilanlarıyla doldurduğu yandaş medya havuzundan beslenmemektedir. Sözcü'nün hiçbir bankayla kredi ilişkisi yoktur.

Bu nedenle, ağır ekonomik şartlar altında bağımsız yayın politikamızı sürdürebilmek için fiyatımızda küçük bir ayarlama yapmak zorunda kaldık.

Çıktığı günden bu yana Ulu Önder Atatürk'ün ilkelerinden taviz vermeden yayınlarını sürdüren, egemenlerin değil, halkın yanında yer alan ve sadece gazetecilik geliriyle ayakta kalmaya çalışan Sözcü'nün fiyatına, anlayışınıza sığınarak 50 kuruş zam yaptık.

Sözcü bugünden itibaren 3 lira olarak satışa sunulacak. “Var olma” veya “Yok olma” mücadelesi veren gazeteniz Sözcü'nün özgür, bağımsız ve bilinen çizgisinde yayınlarının devam etmesi için desteğinizin süreceğine inanıyoruz.”

Yeniçağ da bölgesel yayına geçmişti

İyi Parti İstanbul milletvekili Ahmet Çelik'in imtiyaz sahibi olduğu Yeniçağ gazetesi, internet sitesinden yaptığı açıklama ile ulusal yayıncılıktan bölgesel yayıncılığa geçtiğini duyurmuştu.

Gazeteden yapılan açıklamada, “Dövize bağlı kâğıt, kalıp, boya fiyatlarının astronomik artışı zararlarımızı telafi edilemez düzeyde büyüttü. Zararlarımız karşılanamaz boyuta ulaştı. Durum karşısında; büyük bir üzüntüyle ulusal yayıncılıktan, bölgesel yayına geçmeye karar verdik. Böylece, 30 Nisan'dan sonra YENİÇAĞ birçok gazete bayiinde olmayacak” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, Yeniçağ Yayıncılık’ın faaliyetlerinin YouTube kanalında devam edeceği belirtildi.

 

İşte Yeniçağ Gazetesi’nden yapılan açıklamanın tamamı:

"Değerli Yeniçağ okurları;

"Türk Milliyetçilerinin Fikir Meydanı" sloganı ile yayınlanan KURULTAY üstlendiği bu misyonu başarıyla yerine getirip ciddi bir tiraj ve okur kitlesine ulaştı.

2002'de Kurultay yönetici ve yazarlarıyla YENİÇAĞ'ı çıkartmak için kollar sıvandı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik başta olmak üzere elini taşın altına koyan bu ekip, vatansever kitlenin günlük gazete hasretine son vermek adına tarihi bir sorumluluğu omuzladı.

12 Eylül saat 22:30'da kendi matbaamızda ilk nüshalarının basılışını beklerken bu fedakâr kadronun heyecanı inanılmazdı.

İlk sayımız 13 Eylül 2002 sabahı "Dünyayı Türkçe Okuyun" sloganı ile gazete bayilerinde okuyucularımızla buluştu.

Sizler yıllardır hasretini çektiğiniz gazetenize kavuşurken bizler de yüklendiğimiz sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilme gayreti içinde olduk.

Her zaman Türk Milletinin birliğini ve yüce menfaatlerini, vatanın bölünmez bütünlüğünü her şeyin üstünde tuttuk.

Taviz vermez, boyun eğmez ve Türk Milletinden yana olan yayınlarımız şüphesiz bazılarını da rahatsız etti.

Bu 20 yıllık süreçte; Yeniçağ İmtiyaz Sahibi'nin aracının kurşunlanması, pusu kurulan yazarlarımızın öldüresiye darp edilmesi, gazete binamızın sayısız saldırılara uğraması bizleri asla yolumuzdan döndürmedi.

Bunların yanı sıra; bağımsız ve ilkeli yayıncılığımız, kamu ve özel sektörün ilan ambargolarına maruz bırakılıp gazete bayilerinden dağıtımımız engellendi.

Bu tür ekonomik baskılara rağmen 20 yıl boyunca büyük zararlara rağmen YENİÇAĞI'ı sizlerle buluşturduk.

Farklı sektörlerdeki şirketlerimizin kârları ile YENİÇAĞ'ı finanse edip hiçbir kurum veya şahıstan tek bir kuruş destek almadan 20 yıl boyunca; bağımsız, bağlantısız, özgür ve cesur yayıncılık yaptık.

20 yıldır bayilerinden her gün YENİÇAĞ'ı alan, her uğradığımız saldırıda yanımızda olan siz değerli okuyucularımıza minnettarız.

Değerli Yeniçağ okurları;

Gelinen noktada; tamamı dövize bağlı kâğıt, kalıp, boya fiyatlarının astronomik artışı zararlarımızı telafi edilemez düzeyde büyüttü.

Zararlarımız karşılanamaz boyuta ulaştı. Durum karşısında; büyük bir üzüntüyle ulusal yayıncılıktan, bölgesel yayına geçmeye karar verdik. Böylece, 30 Nisan'dan sonra YENİÇAĞ birçok gazete bayiinde olmayacak.

Yeniçağ Yayıncılık'ın faaliyetleri; YENİÇAĞ, GÜNBOYU ve SON gazetelerinin günlük toplam 2,5 milyon tekil tıklamaya sahip internet siteleri ile YENİÇAĞ TV YouTube kanalında devam edecek.

Çarpıcı güncel haberleri, birbirinden değerli yazarları ve onların farklı yorumlarıyla vazgeçilmeniz olan internet sitelerimizi, çevrelerinize yapacağınız tavsiyelerle daha da yüksek tirajlara taşıma noktasında siz değerli okurlarımıza güvenimiz sonsuz.

yenicaggazetesi.com.tr

gunboyugazetesi.com.tr

songazetesi.com

Yeniçağ TV Youtube

üzerinden sürdüreceğimiz yayınlarımızı izleyip, bunların sosyal medya hesaplarından yapacağımız paylaşımları dostlarınızla paylaşarak vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

En içten sevgi ve saygılarımızla..."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin