Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin istifasını aldı

Güngören belediyesinde yaşanan başkan yardımcısı skandalının ardından belediye başkanı harekete geçti ve istifasını aldı. Başkan yardımcısı Veysel İpekçi, bir şoföre insanlık dışı muamelede bulunmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin istifasını aldı

Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi büyük tepki toplayan cezasının ardından görevden alındı. Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, "Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz" dedi. Belediye çalışanı şoföre verdiği tuvaletin önünde oturma cezası ile büyük tepki çeken Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi'nin istifası alındı. Kararı Twitter'dan duyuran Belediye Başkanı Bünyamin Demir, özür diledi.

Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası verdi. İpekçi'nin şoföre mesaisi boyunca kendisinin her geçisinde ayağa kalkıp selam vermesine yönelik talimat verdiği belirtildi.

Başkan Yardımcısı'nın bu tutumu her kesimden tepkilere yol açtı. Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İpekçi'nin istifasının alındığını belirterek "Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

AKP'li Güngören Belediyesi'nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, "kendisini görüp ayağa kalkmadı" diye belediyede çalışan bir şoföre "tuvalet önünde oturma" cezası verdi. "Cezalı" şoför, mesaisi boyunca başkanlık katındaki tuvalet önünde oturup İpekçi geçtikçe ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldı.

"Beni tanıdın mı?"

İpekçi, aynı ofiste işlem yaptıran, belediyenin kadrolu şoförü E.T.’ye kendisini görüp ayağa kalkmadığı gerekçesiyle “Beni tanımadın mı? Neden beni görünce ayağa kalkmıyorsun?” diye çıkıştı.

30 yaşındaki E.T., “Başkanım sizin olduğunuzu fark etmedim” dedi. Buna karşın İpekçi, “Peki öyle olsun gel bakalım” diyerek E.T.’yi çağırdı.

Başkanlık katındaki koridora çıkan Başkan Yardımcısı İpekçi, bir odadan aldığı sandalyeyi koridorun başındaki, çocuk tuvaletinin bulunduğu bölüme koydu.

Şoför E.T.’ye dönen İpekçi, “Bundan sonra burada oturacaksın. Beni her gördüğünde ayağa kalkacaksın” diye talimat verdi.

Dün işe gelen şoför E.T. ise kovulup işsiz kalkmaktan korktuğu için çaresiz bir şekilde koridordaki sandalyede oturup mesaiye başladı.

Veysel İpekçi’yi gördükçe ayağa kalkan E.T.’yi mesai arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Belediye koridorunda yaşanan bu insanlık dışı muameleye diğer belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de tanık oldu.

Veysel İpekçi kimdir?

1982’de Trabzon’da doğdu. Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünü bitirdikten sonra AÜ Kamu Yönetimi Bölümünde lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezun Mensup Kültür ve Eğitim Derneği Başkanlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler yaptı. 16 yıl özel sektörde yönetim kademesinde çalıştı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin