Gazeteci Zafer Özdemir hayatını kaybetti

Kök hücre tedavisi nedeniyle bir süredir Gebze John Hopkins Anadolu Hastanesi'nde yatan gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir, hayatını kaybetti. Özdemir, kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.

Google Haberlere Abone ol
Gazeteci Zafer Özdemir hayatını kaybetti

Kök hücre tedavisi sebebiyle bir süredir Gebze John Hopkins Anadolu Hastanesi'nde yatan gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz aylarda kök hücre tedavisi gören gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir, bağışıklık sisteminin kendisine nakledilen kök hücreleri kabul etmemesi üzerine yeniden tedavi altına alınmıştı.

ZAFER ÖZDEMİR KİMDİR?

Zafer Özdemir mesleğe 1986 yılında Günaydın gazetesinde polis muhabiri olarak ilk adımını attı.  O dönemde bir çok basın kuruluşunda muhabirlik ve ayazı işleri yönetimlerine kadar çeşitli görevlerde bulundu.

Son yıllarda iş dünyasına adım adan ve Beykoz Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan ÖZdemir iletişim mesleğinin inceliklerini öğrencilerine aktardı.

Özdemir bu yıl içinde hastalığı nedeniyle kök hücre nakli oldu. Ancak nakledilen kök hücreler vücut tarafından reddedilerek yıkıma uğratılınca yeniden yoğun tedavi altına alındı.

Gazeteci ve akademisyen Zafer Özdemir 20 Ocak günü hayata gözlerini yumdu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin