Galatasaray'ın transfer gündeminde olan Paulo Dybala futboldan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma'da forma giyen Arjantinli golcü oyuncu Paulo Dybala'nın, eski kulübü Juventus'a yönelik haksız sermaye kazancı ve futbolcu maaş hareketlerindeki mali usulsüzlüklerle ilgili "Prisma" soruşturması kapsamında bir kez daha ifade verdiği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Galatasaray'ın transfer gündeminde olan Paulo Dybala futboldan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya

La Repubblica gazetesinin haberine göre, 2015-2022 döneminde Juventus forması giyen Dybala, eski takımı Juventus'un adının karıştığı Torino Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü mali usulsüzlük soruşturması çerçevesinde Roma'da mali polis ekiplerince sorgulandı. Bu görüşmenin 1,5 saat sürdüğü kaydedildi.

Savcıların, soruşturmada ortaya çıkan bazı hususlardan haberdar olabileceği şüphesiyle Dybala'nın ifadesine başvurduğu ve bu noktalara açıklık getirmesini istedikleri aktarıldı.

İtalyan basınında çıkan diğer haberlerde de Dybala'nın özellikle 2020-2021 sezonundaki maaş hareketlerine ilişkin sorular ile aynı zamanda avukatının siyah-beyazlı kulüpten ayrılırken talep ettiği sözleşme yenilememe durumunda ödeneceği kulüp tarafından garanti edilen ama ödenmeyen 3 milyon avroluk tazminata yönelik soruları yanıtladığı ifade edildi.

BİR AY FUTBOLDAN MEN EDİLEBİLİR

İtalya'daki spor yasasına göre, kulüp ve oyuncu arasında maaş konusunun, belirlenmiş olan ulusal mevzuatlar çerçevesi dışında yapılmış olması halinde hem kulüp hem oyuncu ceza alabilir. Repubblica'nın haberinde, Dybala'nın en az 1 ay futboldan men cezası alma riskiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekildi.

Dybala, Prisma soruşturmasının kamuoyuna yansıdığı geçen yıl da ifade veren oyuncular arasında yer almıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin