Evli kadına laf attı iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Silah, bıçak ve sopalarla kavga çıktı: Polis havaya ateş açtı 2 polis, 2 bekçi toplam 6 yaralı

İddiaya göre Bursa'da mevsimlik işçiler evli bir kadına laf attı. Bunun üzerine toplanan yaklaşık 200 kişilik mahalleli ile mevsimlik işçiler arasında taşlı, sopalı, bıçaklı kavga çıktı. Adeta ortalık savaş alanına dönerken kavgayı polis havaya ateş açarak bitirdi. Çıkan olaylarda ikisi polis, ikisi bekçi toplam 6 kişi yaralandı.

Google Haberlere Abone ol
Evli kadına laf attı iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Silah, bıçak ve sopalarla kavga çıktı: Polis havaya ateş açtı 2 polis, 2 bekçi toplam 6 yaralı

İddiaya göre Bursa'da mevsimlik işçiler evli bir kadına laf attı. Bunun üzerine toplanan yaklaşık 200 kişilik mahalleli ile mevsimlik işçiler arasında taşlı, sopalı, bıçaklı kavga çıktı. Adeta ortalık savaş alanına dönerken kavgayı polis havaya ateş açarak bitirdi. Çıkan olaylarda ikisi polis, ikisi bekçi toplam 6 kişi yaralandı. Çevik kuvvet bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, kamyonetlere bindirilen mevsimlik işçiler bölgeden polis kortejiyle çıkartıldı.

Evli kadına laf attı iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Silah, bıçak ve sopalarla kavga çıktı: Polis havaya ateş açtı 2 polis, 2 bekçi toplam 6 yaralı

Olay, saat 22.30 sıralarında Gürsu ilçesi, Kurtuluş Mahallesi’nde meydana geldi. Girne Sokak üzerinde bulunan bir inşaatta kalan mevsimlik işçilerin, evli ve çocuklu bir kadına laf attığı iddiası, mahallelinin toplanmasına neden oldu. Mahalleli bir grup ile işçiler arasında çıkan tartışma, silah, bıçak, sopa ve taşların da kullanıldığı kavgaya dönüşürken, mevsimlik işçilerden Sinan Garan ve Harun Bişkin (17) bacağından bıçaklanarak yaralandı. Olayın ardından inşaata kaçan mevsimlik işçiler ise yaklaşık 200 kişilik gruba taş ve tuğla atarak saldırdı. Mahalleli de işçilere silahla karşılık verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve bekçi sevk edildi.

2 POLİS İLE 2 GECE BEKÇİSİ YARALANDI

Olay yerine gelen polis ve bekçiler tarafları dağıtmak için yoğun çaba sarf ederken, inşaattan atılan tuğlalar polis memuru Zafer Ö. (43) ve trafik polisi Rüstem T. ile gece bekçisi Uğur K. (30) ve Bahattin Erbil O.'ya isabet edip, yaralanmalarına neden oldu. Polis, bunun üzerine havaya uyarı ateşi açıp, kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

Ekiplerin isteği üzerine bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekiplerin bölgede geniş güvenlik önlemi alması üzerine, olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahalede bulundu. Sağlık ekiplerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan 2 polis, 2 gece bekçisi ve 2 mevsimlik işçi, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Evli kadına laf attı iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Silah, bıçak ve sopalarla kavga çıktı: Polis havaya ateş açtı 2 polis, 2 bekçi toplam 6 yaralı - Resim : 3

POLİS KORTEJİYLE MAHALLEDEN ÇIKARILDILAR

Öte yandan bina kapısının önüne getirilen kamyonetlere bindirilen mevsimlik işçiler, polis kortejiyle mahalleden çıkartılarak emniyete götürüldü. Olay incelemede bulunan polis ekipleri, şüphelilerin belirlenmesi için çalışma başlattı. Olayla ilgili başlatılan inceleme sürdürülüyor. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin