Erdoğan'dan Özdağ-Kılıçdaroğlu görüşmesi için çarpıcı sözler: 3 bakanlık teklif edilmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğine ilişkin konuştu. Erdoğan, "Özdağ'a 3 bakanlık teklif edilmiş, biz pazarlık siyaseti yapmayız." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan'dan Özdağ-Kılıçdaroğlu görüşmesi için çarpıcı sözler: 3 bakanlık teklif edilmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteği hakkında şunları söyledi:

"ÖZDAĞ'IN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TALEBİ OLDU"

Tepedekilerle taban aynı düşünüyor diye bir şey yok. Özdağ '5,2 Oğan'ın gittiği yoldan gitmez' diyor. Kendisi için aynı şeyi söylemiyor. Zafer Partisi'nin aldığı oy 2.2. Bu 2.2 senin yolunda gidecek mi?

Numan Bey açıkladı. Böyle bir talebi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, 3 bakanlık teklifi yapmış. Numan Bey'e AFAD gibi bir bakanlık veya İçişleri Bakanlığı verilirse bunun yanında terörle mücadelede atılması gereken adımlar atılırsa destek veririm demiş. Numan Bey de kendisine 'Cumhurbaşkanımız böyle şeylere kapalı' demiş. Biz kesinlikle pazarlık siyaseti yapmayız. İçişleri Bakanlığı talebi oldu. Numan Bey de 'Cumhurbaşkanımız kabul etmez' dedi. Böylelikle bağ koptu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin