Erdoğan Bayraktar krizi büyüyor! AK Partili vekilden sert çıkış

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 17-25 Aaralık operasyonu kapsamında "Dosyamda ne varsa doğrudur" sözleri üzerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan sert bir çıkış geldi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan Bayraktar krizi büyüyor! AK Partili vekilden sert çıkış

AK Parti hükümetinin 17-25 Aralık soruşturmalarında adı gündeme gelen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 'İtiraf' olarak yorumlanan sözlerinin ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan AK Partili Fakıbaba, isim vermden bütün siyasetçilerin hesap vermeleri gerektiğine dikkat çekti.

Fakıbaba, "Bütün siyasetçiler elbette dürüst, adaletli, demokrat olmalı, hakka ve hukuka riayet ederek halkımıza her zaman hesap verebilmelidir. Bütün bürokratlar da aynı şekilde bu değerlere bağlı olmalı ve hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır." dedi.

'DOSYAMDA NE VARSA DOĞRUDUR' DEMİŞTİ

Eşref Fakıbaba'nın "Hesap vermeleri gerektiği unutulmamamlıdır" çıkışı ise akıllara eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarını getirdi.

17-25 Aralık soruşturmaları üzerine konuşan Bayraktar, "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti. Bayraktar'ın açıklamaları sonrasında AK Parti içerisinde de kriz çıkmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin