Dünyaca ünlü modelden cinsel saldırı itirafı

Bir zamanların popüler modellerinden Brooke Shields, yıllar sonra henüz 20'li yaşlarındayken yaşadığı cinsel saldırıyı anlattı. Shields, kendisine saldıran kişiyi hiçbir zaman açıklamadığını ve şu anda son derece kızgın olduğunu söylüyor.

Google Haberlere Abone ol
Dünyaca ünlü modelden cinsel saldırı itirafı

Brooke Shields yakında çıkacak olan 'Brooke Shields: Pretty Baby' ismli belgeselinde 20’li yaşlarında cinsel saldırıya uğradığını açıklıyor. Shields, Hollywood’daki bir yönetici tarafından saldırıya uğradığını ancak asla o kişiyi suçlamak için sesini çıkarmadığını söylüyor.

Daha önce, 20’li yaşlarda uğradığı saldırıyı anlatan ünlü model, yaşadığı bu trajik olayı belgeselinde de anlatıyor.

Shields, verdiği bir röportajda belgeseldeki itirafıyla ilgili şunları söyledi:

“Kimsenin bana inanmayacağını düşündüm. O zamanlar, insanlar bu hikayelere inanmıyordu. Bir daha asla çalışamayacağımı düşündüm.”

İki bölümden oluşan belgesel, oyuncunun bir çocuk yıldız olarak yükselişine ve rol aldığı 1980 yapımı Mavi Göl (The Blue Lagoon) isimli filmde 15 yaşında maruz kaldığı cinselleştirilmeye odaklanıyor.

57 yaşındaki yıldız, “Belgesel çekerken hepsini görüyorsunuz ve hayatta kalmam bir mucize. Bunu anlamam uzun zaman aldı. Şimdi o zamanlar olduğumdan daha fazla kızgınım.”

Shields, Princeton Üniversitesi’nden yeni mezun oluğu dönemde bir Hollywood yöneticisinin akşam yemeğine davet ettiğini ve ardından da otel odasında ona saldırdığını söyledi. Shields, o dönemde, yaşadıklarından kendisini sorumlu tuttuğunu da sözlerine ekledi:

"Sürekli ‘Bunu yapmamalıydım’ diyordum. Neden onunla yukarı çıktım? Akşam yemeğinde o içkiyi içmemeliydim."

Daha önce de Shields, saldırganına bir mektup yazdığını ancak saldırganın saldırıyı reddettiğini açıklamıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin