Dolar ve euro fırsatçılığı çayı da vurdu! Peş peşe gelen son zamlardan sonra 1 bardak çayın fiyatıyla bir litre benzinin fiyatı eşitlendi!

Merkez Bankası'nın faiz indirimine devam edeceği yönündeki beklentiler sonrasında dolar ve euro üzerindeki yukarıya doğru hareket sürerken, zamlar da peş peşe yağmaya başladı. Akaryakıt fiyatları neredeyse her gün zam almaya başladı. Çay fiyatlarına da zam geldi. Bir bardak çay ile bir litre benzin fiyatı eşitlendi.

Google Haberlere Abone ol
Dolar ve euro fırsatçılığı çayı da vurdu! Peş peşe gelen son zamlardan sonra 1 bardak çayın fiyatıyla bir litre benzinin fiyatı eşitlendi!

Türk Lirası'ndaki değer kaybıyla birlikte kafe ve restoranlarda da fiyatlar değişti.

Büyükşehirlerde bulunan kafe ve restoranlarda 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzinle yarışır hale geldi.

Türk Lirası'ndaki erime hız kazanmış, dolar 13, euro 15 liraya yükselmişti. TL'deki bu değer kaybının ardındna büyükşehirlerdeki kafe ve restoranların menülerine de zam geldi.

Akaryakıta gelen zamlarla birlikte 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzin ile yarışır duruma geldi. Büyükşehirlerdeki zamlar tepki çekti.

Çaya da zam yaptılar

İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde kafe ve restoranlardaki zamlar dudak uçuklattı. Buna göre başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin büyük kentleri Kocaeli, İzmir ve Bursa'da bir bardak çayın 9 liradan satılması tepkilere neden oldu.

Vatandaşlar, sadece lüks mekanlarda değil sokak aralarında ya da daha denize uzak kafelerde de çay fiyatlarının aynı derecede yükseldiğini belirtiyor.

Diğer yandan bir bardak çay ile 1 litre benzin fiyatı arasındaki makasın da ciddi anlamda kapanması dikkat çekti. Dün gelen 1.02 kuruşluk zam sonrası İstanbul'da 1 litre benzinin fiyatı 9.69 liraya çıktı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin