Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TRT'deki faiz konuşması sırasında dolar rekor kırdı... Dolar 14.06'yı gördü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizle ilgili mesajının ardından dolar kurunda yaşanan yükseliş TRT 1 canlı yayınında ekranlara da yansıdı. Erdoğan konuşmaya başladığında dolar kuru 13.25 Türk Lirasıydı. Erdoğan'ın faiz konuşması bittiğinde dolar 14 lirayı geçerek tarihi rekoru kırdı.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TRT'deki faiz konuşması sırasında dolar rekor kırdı... Dolar 14.06'yı gördü

Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nda (PPK) politika faizini 100 baz puan daha indirmesinin ardından döviz kuru rekor seviyede artmıştı.

Erdoğan da artan döviz kurunun ardından Merkez Bankası'nın faiz indirme politikasını savunmuştu. Erdoğan'ın faizle ilgili yaptığı her açıklamanın ardından döviz kuru peş peşe rekor kırmıştı.

Akşam saatlerinde TRT yayınında Erdoğan'ın faizle ilgili "Faiz sebep, enflasyon neticedir. Faizi şu anda düşürüyoruz, enflasyonun da düştüğünü inşallah hep birlikte göreceğiz" mesajının ardından doların yükselişi TRT 1 canlı yanında ekrana da yansıdı.

Erdoğan'ın faizle ilgili konuşmasından önce 13.25 lira olan dolar 13.30'a yükseldi. Erdoğan'ın faiz konuşmasından sonra dolar 13.95 gördü daha sonra 14.06 ile de tüm zamanların rekorunu kırdı. Euro ise 15.6'yı geçti.

Garanti Bankası'nda piyasa bilgileri şu şekilde:

Halk Bank'ta piyasa bilgileri şu şekilde:

Etiketler Dolar Erdoğan TRT Faiz
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin