Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe 'diplomasi' görüşmeleri. Erdoğan Mocron ile Ukrayna-Rusya savaşını değerlendirdi. Erdoğan Malezya Kralı ile de Rohinga Müslümanlarının durumunu masaya yatırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron görüşmesinde seçim zaferi için tebrik etti. Erdoğan, Macron ile devam eden Rusya-Ukrayna savaşı konusunda fikir alışverişinde bulundu. Erdoğan Malezya Kralı ile de Rohinga Müslümanlarının durumunu masaya yatırdı, bölgesel konuları değerlendirdi.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe 'diplomasi' görüşmeleri. Erdoğan Mocron ile Ukrayna-Rusya savaşını değerlendirdi. Erdoğan Malezya Kralı ile de Rohinga Müslümanlarının durumunu masaya yatırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Fransa Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilmesi dolayısıyla Emmanuel Macron'u tebrik ederek, seçim sonuçlarının Fransa için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Fransa ilişkilerinin ortak kıta Avrupa'nın küresel rolü bakımından da büyük önem taşıdığını ifade etti.

Türkiye olarak Ukrayna'daki savaşın diplomasi yoluyla sona erdirilmesi noktasında ellerinden gelen tüm çabayı sergilediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzakere sürecinin desteklenmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

ERDOĞAN, MALEZYA KRALI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Riayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Malezya ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Rohinga Müslümanlarının durumu dahil bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde de bulundu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin