Cumhurbaşkanı Erdoğan, subaylara seslenmeye kürsüye çıkarken Diriliş Ertuğrul dizisinin müziği çalındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni"ndeki konuşmasını yapmak için kürsüye çıkarken, Diriliş Ertuğrul Dizisi'nin müziği çalındı.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan, subaylara seslenmeye kürsüye çıkarken Diriliş Ertuğrul dizisinin müziği çalındı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni"ne katıldı.

Törende Erdoğan konuşma yapmaya kürsüye çıkarken Diriliş Ertuğrul dizisinin müziği çalındı.

İşte o anlar:

TRT'nin sevilen dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul 2019 yılında final yapmıştı.

İşte Diriliş Ertuğrul'un müziği:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni’nde ve Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası, Personel Temin Merkez Binası ile Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim ve Tatbikat Merkezi'nin Açılış Töreni'ndeki konuşmasında, "İhracattaki başarımızın etkisiyle cari açığımız düşüşünü sürdürerek 30 milyar doların altına geriledi. İstihdam ise son 35 ayın en yüksek seviyesine ulaştı" dedi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Personel Temin Merkez binası ile Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim ve Tatbikat Merkezi'nin Toplam 5 bin metre kare alana sahip olduğunu ve 3 bölümden oluştuğunu kaydeden Erdoğan, merkezin zemin katında 12 adet mülakat odası olduğunu da ifade etti.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Teşkilatlarının subay ve astsubaylarının en kaliteli eğitimi almalarını sağlamak amacıyla binalar başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını tespit ederek kolları sıvadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu amaçla 2018 yılında Güvenlik Bilimleri Fakültesinin inşasına başladık. 3 yıllık yoğun bir mesainin ardından bu sene itibarıyla bitirdik. Güvenlik Bilimleri Fakültesi toplam 180 bin metrekare alana sahiptir. En son teknoloji ile donatılmış bu muhteşem tesiste 2 bin 500 öğrenci kapasiteli 105 adet dershane ve amfi, 500 öğretim üyesi kapasiteli 245 çalışma odası, her biri 500 öğrenci kapasiteli 5 yurt binası, 2 bin 500 kapasiteli 6 adet yemekhane, 5’er adet voleybol ve basketbol, futbol sahaları ile 2 adet tenis kordu bulunmaktadır. Fakültenin hizmete girmesiyle Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini tek merkezde yürütebilecektir. Fakültemizin yanı sıra bugün iki önemli merkezi daha hizmete alıyoruz.

1 MİLYON 322 BİN EUROYA MAL OLDU

AB tarafından finanse edilen Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim Merkezi binası 1 milyon 322 bin euroya mal olmuştur. Merkez 16 bin metrekare açık eğitim ve tatbikat alanı ile 4 bin 200 metrekare kapalı alana sahiptir. Eğitim merkezi içinde dershaneler, çok amaçlı seminer salonları, brifing salonu, simülasyon dershanesi ve gözlem terası mevcuttur. Merkezde eğitim aktiviteleri, tatbikatlar, kriz yönetimi ve toplumsal olaylara müdahale konusunda her türlü çalışma icra edilecektir. Toplam 5 milyon 150 bin liralık yatırım bedeli ile tamamen yenilenen Personel Temin Merkezi de bugün hizmete açılan bir başka eserdir. Bu merkez Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı adına başvuru sürecinin daha hızlı, etkin ve düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. Toplam 5 bin metrekare kapalı alana sahip merkez üç bölümden oluşmaktadır. Binanın bodrum katında sınava çağrılan adayların bekleyecekleri kantin, kafeterya, bekleme, sıra takip salonu gibi sosyal alanlar, zemin katında 12 adet mülakat odası ile kamera kayıt odası, birinci ve ikinci katlarında ise çalışma odaları, toplantı salonu, danışma merkezi ve soru hazırlama odaları mevcuttur. Bu eserlerin Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığımıza hayırlı olmasını diliyor, inşasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evlerin çatısındaki vatandaşlarımızı, Sahil Güvenliğin, Jandarmanın, Kara Kuvvetlerinin helikopterleriyle anneleri, babaları, çocukları hele hele sepetin içerisinden yavruları çıkartıp güvenli bölgeye götüren kardeşlerimizle iftihar ediyorum. Dünyada bunların örneği yok. Korku nedir bilmiyorlar, korkuyu korkutuyorlar." dedi.

Erdoğan, akademideki eğitimlerini başarıyla tamamlayan 45'i kadın 462 subay ile 263'ü kadın 2 bin 751 astsubayın her birini tebrik ettiğini, alınlarından öptüğünü söyledi. Zorlu seçim ve eğitim süreçlerini başarıyla neticelendirerek ailelerini ve kendilerini gururlandıran kadın subay ve astsubayları özellikle tebrik eden Erdoğan, subay ve astsubayların her birine ülke ve millet adına üstlenecekleri tüm sorumluluklarda Allah'tan muvaffakiyetler diledi.

SEL VE YANGINLARDA HELİKOPTERLERLE TAHLİYE OPERASYONLARI

Subay ve astsubayları en donanımlı şekilde yetiştiren ailelere, anne babalara, hocalara, komutanlara teşekkür eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sizler, ne güzel anneler, babalarsınız. Şurada bulunan evlatlarınızla ne kadar iftihar etseniz, ne kadar gururlansanız azdır. Bunun en güzel örneğini Doğu Karadeniz'de, Batı Karadeniz'de ve Akdeniz'de, Muğla, Antalya'da yaşadık. Az önce İçişleri Bakanı'm da söyledi. Evlerin çatısındaki vatandaşlarımızı, Sahil Güvenliğin, Jandarmanın, Kara Kuvvetlerinin helikopterleriyle anneleri, babaları, çocukları hele hele sepetin içerisinden yavruları çıkartıp güvenli bölgeye götüren kardeşlerimizle iftihar ediyorum. Dünyada bunların örneği yok. Korku nedir bilmiyorlar, korkuyu korkutuyorlar. Bartın, Sinop ve Kastamonu'da bu fedakarlıklarla netice aldık. Aynı şekilde Antalya'da, Muğla'da bütün o yangınların içinden ve o bölgelerden vatandaşlarımızı kurtardılar. Aynı şekilde Doğu Karadeniz'de. Orada da bütün fedakarlıklarını ortaya koyarak Arhavi'den Rize merkeze kadar orada da büyük başarılara kendi imzalarını attılar. Ne kadar iftihar etsek az. Sizler de evlatlarınızla ne kadar iftihar etseniz az."

Erdoğan, kadrosuna katılan 3 bin 213 yeni personelle Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatının asayişten teröre, düzensiz göçle mücadeleden milletin huzur ve emniyetinin teminine kadar her alanda daha da güçlendiğini dile getirdi.

TOPLUMSAL OLAYLARA MÜDAHALE

Bugün mezuniyet töreni sevincine ortak olmanın yanında, Akademi'ye kazandırılan yeni hizmet binalarının da açılışını gerçekleştirdiklerini anımsatan Erdoğan, dünyada benzeri olmayan muhteşem bir akademi ve fakülte binası açılışı yaptıklarını vurguladı. Fakültenin isminin Güvenlik Bilimleri Fakültesi olduğunu söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yurtlar bir taraftan yapılıyor. Doğrusu ben de iftar ettim. Bu kadar kısa zamanda bu binalarımızın bitmiş olması, 3 yıllık bir çalışmanın ardından resmen hizmete almak Cumhurbaşkanı olarak doğrusu bu kardeşinizi de iftihara sevk etti, gururlandım. Sizlerin vergisiyle, verdiklerinizle bu yatırımları gerçekleştiriyoruz. Toplam 180 bin metrekare alana yayılan fakülte binalarımız, dekanlığıyla, dershaneleriyle, öğretim üyesi odalarıyla, yurtlarıyla, yemekhaneleriyle, spor alanlarıyla her açıdan göz dolduran son teknoloji ile donatılmış bir tesis oldu. Bugün ayrıca Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim Merkezi ve Personel Temin Merkezi binalarını da akademimize kazandırdık. Bu merkez 16 bin metrekare açık eğitim ve tatbikat alanı, 4 bin 200 metrekare kapalı alanıyla bu konuda önemli bir boşluğu dolduracaktır. Burada alınacak teorik ve pratik eğitim sayesinde kolluk kuvvetlerimiz toplumsal olaylara müdahalede etkinlik ve yeteneklerini artıracaktır. Özellikle Batılı ülkelerde çok sık şahit olduğumuz orantısız güç kullanımının da önüne geçilecektir. Tamamen yenilenen Personel Temin Merkezi ise başvuru sürecinin daha hızlı etkin ve düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır."

Erdoğan, açılışı yapılan güzel eserlerin ülkeye, millete, jandarma ve sahil güvenlik teşkilatına hayırlı olmasını diledi. Fakülte ile diğer birimlerin inşasında emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin göz bebeği olan kurumları geliştirmeye, güçlendirmeye, vazifelerini en güzel şekilde yerine getirebilmeleri için desteklemeye devam edeceğiz." dedi.

Erdoğan'ın mezuniyet töreni öncesindeki konuşmasının önemli başlıkları şu şekilde:

-Eşi benzeri olmayan bir fakültenin açılışını yaptık.

-Helikopterle evlerin çatısından anneleri, babaları, çocukları kurtaran kardeşlerimizle iftihar ediyorum.

-950 sene önce Sultan Alparslan'a güç veren inanç halen dimdik ayaktadır.

-Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadelelerde kimsenin icazetini aramıyoruz.

-Bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının maskelerini düşürdük, örgütün kanlı ve kalleş yüzü ortaya çıktı.

-Bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamı Türk ekonomisinin büyüklüğünü ispat etti.

-Bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamı Türk ekonomisinin dinamizmini, üretim gücünü ve dayanıklılığını bir kez daha ispat etmiştir.

-Türk ekonomisi ikinci çeyrekte reel olarak yüzde 21,7 büyüyerek, dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi oldu.

-İhracattaki başarımızın etkisiyle cari açığımız düşüşünü sürdürerek 30 milyar doların altına geriledi. İstihdam ise son 35 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

-Kim ne derse desin biz sadece önümüze bakıyor ve hedeflerimize odaklanıyoruz.

-2023 hedeflerimiz için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

-Tarihi şahsiyetlerimiz arasında ayrım yapmadığımız gibi, zaferlerimiz arasında da ayrım yapmadık, yapmıyoruz.

-Zafer günlerimizi ayrışmanın değil 84 milyon olarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin vasıtası haline getirmekte kararlıyız.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin