Çarşı'dan Silivri mesajı: 'Direnmek Erdem ise özgürlük Can’a bedel'

Çarşı grubu, Silivri'de tutuklu bulunan Dündar ve Gül için umut nöbetindeydi.

Google Haberlere Abone ol
Çarşı'dan Silivri mesajı: 'Direnmek Erdem ise özgürlük Can’a bedel'

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'umut nöbeti' 13. gününde de devam etti. Gazetecilerin tuttuğu nöbete Beşiktaş'ın taraftar grubu 'Çarşı' üyelerinden destek geldi. Aralarında Çarşı'nın kurucusu Ayhan Güner'in de bulunduğu bir grup taraftar, cezaevi önünde sandalyede üzerinde nöbet tutan gazetecilere eşlik ederek Can Dündar ve Erdem Gül'e destek verdi.ÇARŞI ÜYELERİ HER PAZARTESİ DESTEK İÇİN SİLİVRİ'DE OLACAKAyhan Güner, burada yaptığı açıklamada Can Dündar ve Erdem Gül'e destek için geldiklerini söyledi. Tutuklu gazeteciler için çok üzüldüklerini dile getiren Güner, Çarşı grubu olarak her pazartesi günü Silivri Cezaevi'ne gelerek Dündar ve Gül'e destek olacaklarını belirtti. Güner, "Ülkemizde olan olaylardan dolayı bizi bilgilendirdikleri için Can Dündar ve Erdem Gül'e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bunun bedeli Silivri oldu. Bizler bir an önce yapılan bu hatadan geri dönülmesini bekliyoruz" diye konuştu.DERBİYE 'CAN VE ERDEM'Lİ GÖNDERMEÖte yandan Ayhan Güner, bu akşam Olimpiyat stadında oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisine yönelik temennilerini ve mesajını da Can Dündar ve Erdem Gül üzerinden açıkladı. Güner, "Bugün Beşiktaşımızın maçı var. Takımımız sahaya 'Can'ı pahasına çıkacak, 'Erdem'li bir şekilde kazanacak, ve bu galibiyeti cezaevine yollayacağız" ifadesini kullandı.DÜNDAR VE GÜL'DEN ÇARŞI'YA NOTCan Dündar ve Erdem Gül, Çarşı'nın bu desteğini kendisini ziyareti sırasında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından öğrendiler. Bunun üzerine Dündar ve Gül de Çarşı üyelerine birer not yolladı.Can Dündar'ın notunda şu ifadeler yer aldı:

"Sevgili Beşiktaşlı ve Çarşılı dostlarım... Başkanımızla görüştüm, selamınızı iletti. İçim ısındı. Biliniz ki Çarşı adaletsizliğe karşıdır. Siz oradaysanız, biz burada dimdik dururuz. Eksik olmayın, Can'la...Erdem Gül'ün notunda ise şu ifadeler yer aldı:

"Hiçbir sıfat kullanmadan doğrudan Çarşı diye sesleniyorum...Çarşı, 'sevgili', 'değerli' ve bunun gibi sıfatlara ihtiyacı olmayan az sayıdaki çok iyi şeylerin başında geliyor ülkemizde. Ben net olarak 43 yıllık BJK'li olduğumdan acılara ve bedel ödemeye hazır olduğumu kabul edeceksiniz. Beşiktaş budur; bir sevindirir, iki kaybettirir. İki kazandırırsa dört kaybettirir...Bu bilinerek Beşiktaşlı olunur. Akşam maçta sesiniz koğuşumda yankılanacak. Selamlar..." (DHA)

 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin