Büyükşehir Belediye Başkanı ekrana çıktı... CHP'nin CNN Türk boykotu sona mı erdi?

Geçtiğimiz Şubat ayında parti tarafından alınan bir kararla; CHP, CNN Türk'ü boykot etme kararı almıştı. Alınan karardan sonra CNN Türk ekranına çıkan Ümit Kocasakal, Mehmet Sevigen ve İrem Çiçek CHP’den ihraç edilmişlerdi.

Google Haberlere Abone ol
Büyükşehir Belediye Başkanı ekrana çıktı... CHP'nin CNN Türk boykotu sona mı erdi?

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin CHP’li Başkanı Zeydan Karalar, cevap hakkını kullanmak için Türkiye’nin Gündemi programına bağlandı ve CHP’nin CNN Türk’e uyguladığı boykotu delmiş oldu.

Karalar, program konuklarından Zafer Şahin’in Adana Belediyesi’nin ekmek dağıtımına iliskin değerlendirmelerine yanıt vermek üzere programa telefonla bağlandı.

Yaklaşık 20 dakika boyunca yayında kalan Karalar, bu süre zarfında program moderatörü Ercan Gürses’in yanısıra, konuklar Melik Yiğitel ve Zafer Şahin’in sorularını da cevapladı.

CHP geçtiğimiz aylarda yayın politikalarını eleştirdiği CNN Türk’e boykot kararı aldığını duyurmuş, hiç bir üyesinin bu kanaldaki programlara katılmayacağını açıklamıştı.Bu süre zarfında CNN Türk yayınlarına katılan, Ümit Kocasakal, Mehmet Sevigen ve İrem Çiçek CHP’den ihraç edilmişlerdi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin