Boğaziçi'nde yeni rektöre akademisyenlerden tepki!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Melih Bulu için tepkiler sürüyor. Dün öğrencilerin protestosunun ardından bugün de akademisyenler devir teslim töreninde Melih Bulu’ya sırtlarını döndü.

Google Haberlere Abone ol
Boğaziçi'nde yeni rektöre akademisyenlerden tepki!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri dün bir protesto eylemi düzenlemişti. Bugün de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı ve AK Parti eski milletvekili aday adayı olan Melih Bulu’yu akademisyenler protesto etti.

Akademisyenler, saat 12.00’de üniversite kampüsünde yapılan devir-teslim törenine cübbeleriyle katılıp, arkalarını dönerek töreni protesto etti.

BOĞAZİÇİ’NE KELEPÇE

Erdoğan’ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu’ya tepkiler sürüyor. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, “Kayyum rektörü kabul etmiyoruz” diyerek rektörlük binasının kapısını mühürledi. Polis, Güney Kampüs’e girmek isteyen öğrencilere müdahale etti, gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler daha sonra serbest bırakıldı.

Polis Güney Kampüs’e girmek isteyen öğrencilere müdahale etti, bazı öğrencileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler daha sonra serbest bırakıldı.

Polis, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’ne öğrencilerin girişini engellemek için kapıya kelepçe taktı.

EV BASKINI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan AKP’li Melih Bulu’yu protesto eden 17 öğrenci sabaha karşı evleri basılarak gözaltına alındı.

AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması nedeniyle öğrenciler dün öğleden sonra üniversite önünde eylem yaptı. Barikat kuran polisin kelepçeyle üniversitenin bahçe kapısını kilitlemesi hafızalara kazınırken, eylem sırasında gözaltına alınan bazı öğrenciler akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin