Bodrum'da ilginç görüntü. Ayağına kum torbası bağlayıp denize atladı. İmdadına gazeteciler yetişti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir yerel gazetenin ihbar hattına videolu mesaj gönderen kişi ayağına kum torbası bağlayıp denize atladı. İşsiz olduğu için hayatına son vermek isteyen kişiyi gazeteciler kurtardı.

Google Haberlere Abone ol
Bodrum'da ilginç görüntü. Ayağına kum torbası bağlayıp denize atladı. İmdadına gazeteciler yetişti

Olay, dün akşam saatlerinde Bodrum ilçesi Gümbet sahilinde meydana geldi. Bir süredir ailevi sorunlar yaşadığı ve işsiz olduğu öğrenilen Şeref B., bir yerel gazetenin ihbar hattına intihar edeceğini bildirip, videolu ihbar mesajı gönderdikten sonra Gümbet Mahallesi'nde ayağına kum torbası bağlayıp iskeleden denize atladı.

Şeref B.'nin mesajı üzerine gazete çalışanları iskeleye gitti. İskeleye bağlı motoryattan aldıkları bıçakla denize atlayan gazeteciler Şeref B.'nin ayağındaki kum torbasının ipini kesip sudan çıkardı. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Şeref B., sağlıkçılar tarafından ayakta tedavi edildikten sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olayı anlatan gazete çalışanı Murat Perçimli, "Toplantı sırasında ihbar hattımıza video geldi. Videoyu değerlendirmek adına intihar girişiminde bulunan kişiyle iletişime geçtik. Daha sonra bölgeye gittik. Vatandaş ayağına kum torbası bağlamış halde denize atlamıştı. Suya, girip kendisini kurtardım. Durumu iyi görünüyordu. Yan yatırdım, herhangi bir sorun yaşamadı" dedi.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin