Asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan son dakika açıklaması: Uzlaşmayla sonuçlandırılacak

Milyonlarca asgari ücretli için kritik gün belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ara zam oranını görüşmek üzere 13 Haziran'da toplanması beklenirken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz asgari ücret görüşmelerine ilişkin "Asgari ücret müzakereleri başlayacak. Yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek ve uzlaşmayla sonuçlandırılacak." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan son dakika açıklaması: Uzlaşmayla sonuçlandırılacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara'nın Altındağ ilçesinde hizmete alınan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunları Birliği Vakfı Konağı'nın açılışına katıldı.

Yılmaz, konuşmasında, "Vakfımızın; ülkemizin kalkınmasına, demokrasisine, kültürüne, sanatına ve ilmine önemli katkılar vermesini beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bu kurumda ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı hizmetlerin, güzel çalışmaların yapılmasını diliyorum" dedi. Açılışın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yılmaz, bugün Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Roket ve Patlayıcı Madde Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin, "Yaşanan elim kazadan dolayı duyduğum üzüntüyü ifade etmek istiyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Adli ve idari soruşturmaların neticesinde daha detaylı bir bilgilendirmeyi kurumlarımız yapacaktır. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

'AK PARTİ'NİN FELSEFESİ; ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRMEMEK'

Yılmaz, 13 Haziran'da başlayacak asgari ücret görüşmelerine ilişkin de "Komisyon toplanacak. Tek taraflı bir hadise değil; işçi tarafı var, işveren tarafı var, bir de kamu tarafı var. Mutlaka yaşanan ekonomik gelişmeler, enflasyon başta olmak üzere değerlendirilecek ve temenni ediyorum uzlaşmayla bir sonuç çıkacak. Bu müzakereleri bekleyelim, detayları tartışmanın bir anlamı yok. Bu müzakerelerin sonucunun, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti'nin kurulduğundan beri felsefesi hep şu olmuştur; çalışanları, geniş kesimleri enflasyona ezdirmemek, her zaman onların yanında olmak. Sayın Cumhurbaşkanımızın temel bir ilkesidir. Yeni bir hadise değildir bu. İktidara geldiğimiz günden beri hep bu politikayı izledik. Bundan sonra da aynı doğrultuda devam edeceğiz" dedi

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin