Apple şokta, iPhone 13 modeli üretimi 10 milyon azaldı

Parçalardaki tedarik sorunu Apple'ı vurdu. Apple, parça darlığından dolayı, 90 milyon adet olan iPhone 13 üretim hedefini bu yıl 10 milyon adet azalttı. Enflasyondaki artışta vatandaşların tercihini değiştirdi ve satışların daha da azalmasına yol açabilir.

Google Haberlere Abone ol
Apple şokta,  iPhone 13 modeli üretimi 10 milyon azaldı

Apple, parça tedarikçilerine iPhone 13 modeline talebin zayıfladığını bildirdi. Bu durum, bazı tüketicilerin bulunması zor ürünlerden uzaklaştıklarını işaret etti.

Küresel tedarik darlığından kaynaklanan zorluklarla karşı karşıya bulunan Apple Inc. şimdi farklı bir sorun olan yavaşlayan taleple mücadele ediyor.

Konu hakkında bilgiye sahip kaynakların Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, şirket parça tedarikçilerine iPhone 13 modeline talebin zayıfladığını bildirdi. Bu durum, bazı tüketicilerin bulunması zor ürünlerden uzaklaştıklarını işaret etti.

Bloomberg’in haberine göre, Apple, parça darlığından dolayı, 90 milyon adet olan iPhone 13 üretim hedefini bu yıl halihazırda 10 milyon adet azalttı. Ancak parça tedarik sorunun giderilmesi ile birlikte, bu kaybın büyük kısmımın gelecek yıl telafi edilmesi bekleniyordu.

Apple şokta,  iPhone 13 modeli üretimi 10 milyon azaldı

TÜKETECİDE HAYAL KIRIKLIĞI

Kaynaklar, şirketin şimdi tedarikçilerine bu siparişlerin gerçekleşmeyebileceğini bildirdiğini kaydettiler.

Apple, analistlerin şirketin bu yılın son üç aylık döneminde satışlarını yüzde 6 artırarak 117,9 milyar dolara çıkaracağı tahmininde bulunmaları ile birlikte, tatil döneminde rekora kırmaya yöneldi.

Ancak bu, Apple ve Wall Street’in daha önce öngördüğü harika bir çeyrek olmayacak. Parça darlıkları ve teslimat gecikmeleri birçok tüketicide hayal kırıklığı yarattı. Enflasyondaki artış ve omikron varyantı da pandemiden dolayı tedirgin olan tüketicilerin endişelerini daha da artırdı ve bu da satışların azalmasına yol açabilir.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin