Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor Ebru Ergin Bakar'a 'rapor istedi' diye korkunç saldırı! Kadın doktorun kafasını defalarca masaya vurdu. Bakan Koca'dan yeni yasa sinyali... Twitter'da #drebruerginyalnızdegil paylaşımları gündem oldu

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Ebru Ergin Bakar "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" üzerine saldırıya uğradı. Doktorun kafası üç kere masaya vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak, darp edildi.

Google Haberlere Abone ol
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor Ebru Ergin Bakar'a 'rapor istedi' diye korkunç saldırı! Kadın doktorun kafasını defalarca masaya vurdu. Bakan Koca'dan yeni yasa sinyali... Twitter'da #drebruerginyalnızdegil paylaşımları gündem oldu

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Ebru Ergin Bakar "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" üzerine saldırıya uğradı. Doktorun kafası üç kere masaya vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak, darp edildi. Yaşanan olaya sosyal medyadan tepki gösteren Ankara Tabip Odası, "artık yeter" başlığı ile mesaj paylaşarak, sağlıkta şiddet vakalarının önlenmesi çağrısı yaptı.

Ankara Tabip Odası şu açıklamaları yaptı:

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Ebru Ergin "hastasının ilacını yazmak için raporunu istemesi" gerekçesiyle kafası birçok kez masaya ve duvara vuruldu, boğazına ve yüzüne oturularak darp edildi.

Meslektaşımız halen beyin cerrahisi kliniğinde gözetim altında.

Sağlıkta etkin şiddet yasasını ne zaman çıkaracaksınız. Daha ne kadar dövülmemiz, daha ne kadar ölmemiz gerekiyor.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA: YERLERİ HAPİSTİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bir doktorun darp edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nörolog bir arkadaşımız, görevinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sağlık hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir." değerlendirmesinde bulundu.

TTB GREVE ÇIKIYOR

Türk Tabipler Birliği'nin Twitter hesabından, "14-15 Mart'ta sağlıkta şiddete dur demek için Büyük G(ö)revdeyiz" paylaşımı yapıldı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, “Emeğimiz, haklarımız için, sürekli dile getirdiğimiz acil taleplerimiz için adım atılmazsa 14-15 Mart Pazartesi ve Salı günleri uzmanı, asistanı, akademisyeni, pratisyeni, aile hekimi, tıp öğrencisi, stajyeri, intörnü, genci, yaşlısı, çalışanı, emeklisi bütün hekimler bütün Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında g(ö)revde olacağız” diye konuştu.

Fincancı, “Pandemide her gün 300’e yakın insanımızın ölmesine, 100 bine yakınının hastalanmasına göz yumanlara, sağlıksızlık vadeden sağlık politikalarına karşı alternatifsiz olmadığımızı; yeni bir sağlık sisteminin mümkün olduğunu anlatacağız” dedi.

Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç ise “Taleplerimizi görmezden, duymazdan gelenlere buradan yeniden sesleniyorum: Bu mücadele haklarımızı alana dek devam edecektir” diye konuştu.

TTB, eylem takvimi şöyle açıklandı:

“24 Şubat-20 Mart 2022: TTB Merkez Konseyi il gezilerinde olacak.

26 Şubat 2022: TTB Genel Yönetim Kurulu toplanacak.

1 Mart 2022: ‘TTB ve Tabip Odaları Hekimlerin Taleplerini Açıklıyor’ başlığıyla basın toplantısı düzenlenecek.

11 Mart 2022: Pandeminin ikinci yıldönümünde ölen yurttaşlarımızı, meslektaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. ‘Pandeminin Sorumluları’ kitlesel basın açıklamaları gerçekleştireceğiz. Merkez Konseyi olarak Sağlık Bakanlığı önünde olacağız.

11 Mart 2022: Aynı gün akşam, uluslararası katılımlı bir çevrimiçi toplantıda ‘Pandemide Yaşananlar Önlenebilirdi’ başlığıyla önlenemeyenleri ve önlenmesi için yapılması gerekenleri konuşacağız.

13 Mart 2022: İstanbul’da Beyaz Buluşma ve Yürüyüş gerçekleştireceğiz.

14-15 Mart 2022: Büyük ‘g(ö)rev’deyiz.

15 Mart 2022: Siyasi parti gruplarını ziyaret edeceğiz.

16 Mart 2022: Dr. Nevzat Eren Ulusal Halk Sağlığı Sempozyumu’nda ‘Başka Bir Sağlık Sistemi: Neden, Nasıl’ birlikte tartışacağız.

19-20 Mart 2022: İllerde Büyük Beyaz Buluşmalar gerçekleştireceğiz.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin