AK Parti'den aday olan gazeteci köşe yazılarına ara veriyor!

Sabah yazarı köşesinden milletvekili adaylığını anlattı.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti'den aday olan gazeteci köşe yazılarına ara veriyor!

7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde aday olan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugünkü yazısında CHP'den AK parti'ye geçiş sürecini anlattı.Övür, seçim kampanyaları nedeniyle yazılarına bir süre ara vereceğini de ifade etti.Mahmut Övür'ün yazısı şöyle:Türkiye'de siyasetle uğraşmanın ağır bedelleri olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet öncesine hatta tek parti dönemine bile gitmeye gerek yok. Çok partili sisteme geçildikten sonra siyasetçilerin başına neler geldiğine bakmak bile yeterli. 

"Yeter söz Milletin" diye yola çıkan başbakan rahmetli Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilmeleri bunun en acı örneği.

Türkiye ilk sivil siyaset deneyiminin bedelini ağır ödemişti.

O tarihten sonra da, siyasete kurulan tuzaklar hiç bitmedi. Her on yılda bir, bürokratik vesayetçi sistem ve onun akıl hocası "üst akıl" ya darbelerle ya da muhtıralarla siyasete müdahale etti.

Siyaset, ne zaman topluma nefes aldırıp önünü açmaya kalksa hep zinde kuvvetler devreye girip önünü kesti.

Ve öyle bir hale geldik ki, derin tarihimizi unutup, iddiası ve özgüveni olmayan bir ülkeye döndük.

Kendisi olmayan, bütün renkleri solmaya terk edilen bir ülke.

Kurgulanan tek tip insan modeliyle demokrasiye, özgürlüğe ve zenginliğe ulaşmamız hayaldi...

İşte 60'ların ortasından sonra bu topraklarda yaşayan özellikle gençlerin siyasetle buluşmasına bu "daha iyi yaşayabiliriz hayali" neden oldu. Kimimiz sağa, kimimiz sola, kimimiz inanç değerlerine, kimimiz de etnik kimliğine sahip çıkan bir yola yöneldik.Yazının devamını okumak için tıklayınız


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin