Adalet Bakanı Bozdağ'dan Erzurum açıklaması: Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı, gözaltına alınanlar var

Erzurum'da Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde yaşanan olaylarla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi. Bozdağ, "Mitingde çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı, gözaltına alınanlar var" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Adalet Bakanı Bozdağ'dan Erzurum açıklaması: Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı, gözaltına alınanlar var

Adalet Bakanı Bozdağ, Erzurum'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde çıkan olaylarlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlara yönelik yapılan taşlı saldırıya ilişkin konuşan Bakan Bozdağ, "Mitingde çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı, gözaltına alınanlar var" ifadelerini kullandı. 

Bozdağ, "Adli tahkikat başlatılmış, gözaltı kararları verilmiş durumda. Süreç hem başsavcılığmız hem adli kolluk tarafından takip ediliyor. Şu anda gözaltında olanlar var" diye konuştu.

A Haber’de konuşan Bekir Bozdağ, “Olaydan dolayı üzüntümü ifade etmek isterim. Demokratik bir rekabetin devam etmesi bizim arzumuzdur. Yaralanan hemşerilerime geçmiş olsun diyorum. Olayda sorumluluğu olduğu değerlendirilen kişilerle ilgili gözaltı kararları verilmiş durumda. Süreç takip ediliyor. Hukuk işleyecektir, yargı hukuk çerçevesinde kararını verecektir. Şu an gözaltında olanlar var. Kanunun suç olarak tanımladığı eylem varsa hukuk harekete geçer ve gereğini yapar.” değerlendirmesinde bulundu. 

FARKLI BİR ALANA ÇIKMIŞ

Miting yapılacak alanların her zaman belli olduğunu belirten Bozdağ, "Sayın İmamoğlu’nun bu konuda farklı bir alana çıktığını görüyoruz. Esnaf ziyareti yapmak istediğinizde istediğiniz gibi yaparsınız ama mitinge dönüşünce zafiyetler oluşabilir. Sizin yaptığınız işe göre güvenlik güçleri tedbir alırlar. Bu olayların üzücü olduğu gibi sayın İmamoğlu’nun valiyle konuşması da üzücüdür. Bir hakaret dili yok ama üslupta sıkıntı var. Devletin valilerine üstten bakan, onları aşağılayan bir biçimde davranmayı doğru görmem. Taş atma olayı nasıl yanlışsa bu da aynı derecede yanlıştır. İkisini de kabul etmem. Allah vermesin bunlara bir güç geçtiğinde neler yapacağına dair bir fikir de veriyor insanlara.” diye konuştu. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin