2022 Asgari Ücret ile ilgili flaş açıklama: Yüzde 50 zam. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın çağrısı kabul edilirse asgari ücret net 4 bin 240 lira olacak

2022 yılı için asgari ücret görüşmeleri başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu da dün ilk toplantısını yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında yaptığı son açıklamada "Asgari ücrette şu ana kadar olmuşun çok üzerinde bir artış yapacağız" demişti. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da asgari ücretin ne kadar olması gerektiğiyle ilgili açıklama yaptı. Erbakan, Asgari ücretin yüzde 50 artırılması gerektiğini söyledi. İşte o rakam.

Google Haberlere Abone ol
2022 Asgari Ücret ile ilgili flaş açıklama: Yüzde 50 zam. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın çağrısı kabul edilirse asgari ücret net 4 bin 240 lira olacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "Asgari ücrete en azından yüzde 50'lik maaş zammının yapılması lazım. Yüzde 50'nin altında herhangi bir maaş artışının kabul edilebilmesi mümkün olmaz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erbakan, Türk lirasının değerini korumak ve enflasyondan kurtulmak için Türkiye'de üretim ikliminin oluşturulması gerektiğini söyledi.

Sanayi üretimi için gerekli şartların oluşturulmasını ifade eden Erbakan "Üretim kapasitemizi artırabilmemiz lazım. O kapasiteyi kullanarak üretmemiz ve ihraç etmemiz lazım. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) hazırladığı rapora göre, yüzde 50'ye varan üretici enflasyonuyla her hafta üreticinin enerji maliyetine yüzde 20 zam yaparak, o ülkede üretimi artırabilmeniz mümkün olur mu? Elbette ki olmaz. Üretim iklimini, gerekli şartları oluşturmak derken bunu kastediyorum. Kaynak ihtiyacımızı da dış borçla karşılamak yerine milli kaynak paketleriyle karşılamamız lazım" dedi.

 

'YÜZDE 70 MAAŞ ZAMMI YAPARAK İŞE BAŞLAYACAĞIZ DİYORUZ'

Erbakan, asgari ücret görüşmelerinin dün başladığını, ileriki günlerde yeni asgari ücretin tespit edileceğini hatırlatarak "Yeniden Refah Partisi olarak, iş başına gelir gelmez işçi, memur, emekli maaşlarına yüzde 70 maaş zammı yaparak işe başlayacağız, diyoruz. Asgari ücrete en azından yüzde 50'lik maaş zammının yapılması lazım. Yüzde 50'nin altında herhangi bir maaş artışının kabul edilebilmesi mümkün olmaz" diye konuştu. Erbakan toplantının ardından, partiye katılanlara rozet takdim etti.

Fatih Erbakan'ın asgari ücret ile ilgili beklentisi gerçekleştiği takdirde asgari ücret yüzde 50 zamla net 4 bin 240 liraya kadar yükselmiş olacak.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin