Hrant Dink’in katili Ogün Samast'tan yeni isim kararı. Mahkemeye dilekçe vermişti. Ogün Samast isim değiştirme talebinden vazgeçti

Gazeteci Hrant Dink’in katili Ogun Samast, Ali Eren Karadeniz isminin basına yansıması nedeniyle isim değişikliği talebinden vazgeçti. Avukatı Raşit Hodo, "Bu saatten sonra isim değişikliğinin de bir anlamı kalmadı.” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Hrant Dink’in katili Ogün Samast'tan yeni isim kararı. Mahkemeye dilekçe vermişti. Ogün Samast isim değiştirme talebinden vazgeçti

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastının tetikçisi Ogün Samast, Bolu F Tipi Cezaevi'nden koşullu salıverilme kapsamında 15 Kasım'da tahliye edilmişti. 

Dink’in katili Ogün Samast, tahliyesinden bir süre önce isim değişikliği için mahkemeye başvurduğu ortaya çıkmıştı. Samast, ismini Ali Eren Karadeniz olarak değiştirmek istediği basına yansımıştı. 

Samast, almak istediği  Ali Eren Karadeniz isminin basına yansıması sonrası talebinden vazgeçti. 

Ogün Samast’ın avukatı Raşit Hodo, Samast’ın yeni isim olarak Ali Eren Karadeniz ismini istediğini ancak gizlilik kararı olan dosyanın basına sızması sonrasında isim değişikliğinden vazgeçeceklerini belirtti.

 

"BİR ANLAMI KALMADI"

Avukat Hodo, “İsterse daha sonraki zamanlarda değiştirebilir ama şu anda artık isim değişikliği talep etmek ya da isim değiştirmenin bir anlamı kalmadı. Basın öğrendi, herkes öğrendi bir anlamı kalmadı. Hayatına bu şekilde devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin