Bozcaada'nın Putin'i CHP'li Yahya Göztepe müziği yasakladı: Artık tek tip çalacak. Belediyenin listesinin dışına çıkana ceza...

Çanakkale Bozcaada'nın CHP'li yeni Belediye Başkanı Yahya Göztepe yaptıkları ile kısa sürede kendisinden 'Putin' olarak söz ettirmeyi başardı. Bozcaadalı Putin'in son icraatı pes dedirtti. Göztepe resmen Ada'da müziği yasakladı. Bundan sonra 'belediye' tarafından belirlenen liste ile tek tip müzik zorunluluğu getirildi. Tüm restoranlara hoparlör bağlatıldı. Uymayanlara ceza kesilecek. İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Bozcaada'nın Putin'i CHP'li Yahya Göztepe müziği yasakladı: Artık tek tip çalacak. Belediyenin listesinin dışına çıkana ceza...

31 Mart 2024 Seçimleri'nin ardından yeni seçilen belediye başkanları yaptıklarıyla, atamalarıyla ve yapmadıklarıyla sık sık gündeme geliyor. Çanakkale'nin Bozacaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe'ye halk tarafından hayata geçirdiği uygulamalar nedeniyle kısa sürede 'Putin' denilmeye başlandı.

Göztepe son aldığı kararla Türkiye'yi 100 yıl geriye götürdü. Bundan sonra Adadaki Rum Mahallesi'nde restoranların çalacağı şarkılara belediyenin karar verecek.

Önceki gün Rum Mahallesi'ndeki tüm restoranlara hoparlör bağlatıldı. Bundan sonra 'belediye' tarafından belirlenen listeden tek tip müzik zorunluluğu getirildi.

Belediyenin play listesinde olmayan şarkılar dışında müzik yasaklandı, çalana belediye ceza kesecek.

tv100 programcısı, gazeteci Candaş Tolga Işık, Göztepe'nin kararını sosyal medya hesabından eleştirdi.

'MESELA EŞİMİNİZİN DOĞUM GÜNÜ, ATA DEMİRER ŞARKI ÇIKARDI..'

Işık Göztepe'ye şu iki soruyu yöneltti:

Mesela eşimizin doğum günü, oturduğumuz restoranda ona en sevdiği şarkıyı hediye etmek istiyoruz. DJ Putin Başkan'a mı rica ediyoruz?

Diyelim ki temmuz ortası Ata Demirer yeni şarkı çıkardı... Dinlemek için belediye encümeni kararı mı gerekecek?

Koskoca belediyenin işi gücü bırakıp meşgul olduğu şeye bakar mısınız?

 

YAHYA GÖZTEPE KİMDİR?

Yahya Göztepe, 1976 yılında İzmir’de doğdu. 18 Mart Turizm Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’ndan 1996 yılında, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı’ndan 2001 yılında mezun oldu. 2002-2003 yılları arasında Rusya Federasyonu devlet bursuyla Puşkin Enstitüsü’nde Rus Dili ve Edebiyatı stajını tamamladıktan sonra Bozcaada’ya döndü. Bu sırada eşi Anna Göztepe ile tanışarak evlendi. 2003 yılında açtığı Güverte Restorant’ı 11 yıl ailesi ile birlikte işletti. 2007 yılında Eski Kahve’yi restore ederek hizmete açtı. 2013 yılında Veli Dede işletmesini eşi Anna Göztepe ile kurdu ve adanın en önemli değeri olan üzümden koruk suyu ve üzüm suyu üretimine başladı.

Bozcaada'nın Putin'i CHP'li Yahya Göztepe müziği yasakladı: Artık tek tip çalacak. Belediyenin listesinin dışına çıkana ceza...

Ailesindeki bağcılık geçmişi ile dedesi Süleyman Aydın’ın kurucularından olduğu Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde başkanlık yaptı. Sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya çok önem veren Yahya Göztepe, Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği’nde kurucu üyelik ve iki dönem başkanlık yaptı. 2013’te üye olduğu CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı yönetiminde siyasi çalışmalarına başlayan Göztepe, 2014-2019 arasında belediye meclisi ve encümen üyeliği yaptı.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin