Yer Yerinden Oynayacak. 310 Bin TL'ye Sıfır Clio Geliyor. Otomobil Piyasasında İşler karışacak. Renault'tan Büyük Hamle

Otomobil fiyatları uçtu gitti, sıfır otomobil bulmak neredeyse imkansız. İkinci ol otomobil fiyatları ise ateş pahası. Otomobil sektöründe yaşanan bu sıkıntı devam ederken Renault'tan otomobil piyasasını yerinden oynatacak bir hamle geldi. Renault'tan Clio fırsatı. Hem de 310 bin liraya...

Google Haberlere Abone ol
Yer Yerinden Oynayacak. 310 Bin TL'ye Sıfır Clio Geliyor. Otomobil Piyasasında İşler karışacak. Renault'tan Büyük Hamle - Resim: 1

Son dönemlerde birçok araba fiyatının normalin üzerinde olduğu görülebiliyor. Ancak Renault firması, Clio modeli ile söz konusu durumu tersine çevirebilecek gibi görünüyor. Nitekim Renault'un o modeli ile gerçekleştirmesi beklenen yeni hamlesi, otomobil pazarını adeta yerinden oynatacak gibi gözüküyor.

Renault firması sadece Avrupa'daki rekabete değil, Asya'daki rekabete de dahil oluyor. Nitekim Asya'daki rekabete ayak uydurması için Renault'un ucuz otomobil modeli sunması gerekebiliyor. Bu noktada yeni Clio versiyonu ile fiyatlarını düşürebileceği gündeme geldi.

Renault Clio modeli Türkiye'deki en ucuz otomobil modellerinden biri olarak gündeme geliyor. Ancak söz konusu durum, Türkiye haricinde diğer ülkelerde de aynı şekilde görülebiliyor. Bunun yanı sıra Asya pazarında Clio modelinden daha ucuz otomobil modelleri de bulunabiliyor.

Çin'de üretilebilen ucuz otomobil modellerinin Türkiye ya da Avrupa'da fazlaca görülmemesinin sebepleri arasında Çin'deki ve Hindistan'daki yoğun talep olabiliyor. Nitekim söz konusu ülkelerde nüfus yoğunluğunun oldukça fazla olduğu biliniyor. Bu nedenle mevcut talebi karşılamaya yönelik atılımlarda bulunabiliyorlar.