Yeni Asgari Ücret 8250 TL. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. BBP lideri Mustafa Destici, 2023 asgari ücret için iki oran verdi: Yüzde 40 ve yüzde 50 zam gelecek

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 7-8-9 Aralık tarihlerinde bir araya gelmesi bekleniyor. Asgari ücretle ilgili basında çok fazla rakam telaffuz edilse de çok net bir açıklama Cumhur İttifakı'na verdiği destekle bilinen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Destici asgari ücretle ilgili iki rakam açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni Asgari Ücret 8250 TL. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. BBP lideri Mustafa Destici, 2023 asgari ücret için iki oran verdi: Yüzde 40 ve yüzde 50 zam gelecek - Resim: 1

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, aralık ayında çalışmalara başlayıp 2023 yılındaki yeni asgari ücret rakamını duyuracak. Yeni asgari ücretle ilgili çok farklı rakamlar telaffuz edilse de bununla ilgili henüz net bir rakam ortada yok. Hükümetten gelen açıklamalar enflasyon artı iyileştirme olarak geçiyor.

Rakamlar ise 7 bin ile 10 bin lira arasında telaffuz ediliyor. İşte BBP liderinden de bununla ilgili flaş bir açıklama geldi... Yeni asgari ücret için oran verdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret zammı konusunda açıklamalarda bulundu ve zammın ne kadar olacağını söyledi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları tarafından Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde oluşturulan aşevi ve sosyal tesisin açılışına katıldı.

Bizler seferle yükümlüyüz

Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında olduğunu ve kendilerinin de bu bilinçle çalışmalar yaptığını anlatan Destici sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyaya baktığımızda özellikle coğrafyamızda kan ve gözyaşının bir türlü bitmediğini görüyoruz. Ne hikmetse bu kan ve gözyaşı, zulümler, esaretler hep Türk’ün coğrafyasında, hep Müslümanın coğrafyasında. Sadece kan ve gözyaşı değil bunların yanı sıra sömürülen, zenginlikleri ellerinden alınan, hayatları ellerinden alınan, özgürlükleri ellerinden alınan, hürriyetleri ellerinden alınan da hep maalesef Türkler ve Müslümanlar olmuştur. Aslında Büyük Birlik Hareketi’nin doğuşu, bu gayeyle olmuştur. Yani sadece Türkiye’de değil, başta kendi kardeş ve soydaş coğrafyamızdan başlayarak bütün bu coğrafyalardaki zulümlere de dur demek için yola çıkmış bir harekettir. Bizler seferle yükümlüyüz, bu seferin gereklerini yaptığımız anda biz vazifemizi yapmış oluruz”

2023  ASGARİ ÜCRET RAKAMINI AÇIKLADI