Yeni Asgari Ücret 8250 TL. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. BBP lideri Mustafa Destici, 2023 asgari ücret için iki oran verdi: Yüzde 40 ve yüzde 50 zam gelecek

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 7-8-9 Aralık tarihlerinde bir araya gelmesi bekleniyor. Asgari ücretle ilgili basında çok fazla rakam telaffuz edilse de çok net bir açıklama Cumhur İttifakı'na verdiği destekle bilinen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Destici asgari ücretle ilgili iki rakam açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni Asgari Ücret 8250 TL. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. BBP lideri Mustafa Destici, 2023 asgari ücret için iki oran verdi: Yüzde 40 ve yüzde 50 zam gelecek - Resim: 2

Mazlum coğrafyaların yüzü gülecek

Türkiye’nin yalnızca kendi için değil, dost ve soydaş ülkelerin hakları içinde mücadele verdiğini anlatan Destici şöyle konuştu: Şu anda Cumhur İttifakı olarak aynı gayeyle hem ülkemiz için hem milletimiz için hem devletimiz için hem de başta soydaş ve kardeş coğrafyamız olmak üzere tüm dünya mazlumları için çalışma gayreti içerisindeyiz.

Son yıllarda özellikle bu gayretimizin büyük bir meyve verdiğini işte Karabağ’ın işgalden kurtarılmasından tutun da Libya’da bağımsız bir devletin, hükümetin kurulasına kadar, Suriye, Irak, Afganistan, Kafkaslar, Balkanlar, doğu Akdeniz bütün bu coğrafyalarda mazlumların yanında yer alma gayreti içinde olan ve her şartta elini Türk’e, Müslümana ve mazluma uzatan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile karşı karşıyayız. Elhamdülillah bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki günler, önümüzdeki yıllar bu açıdan daha önemli bir hale gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlendikçe mazlum coğrafyaların yüzü de daha fazla gülecektir.

Asgari ücretle ilgili soruya cevap verdi

Açılış öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Destici, asgari ücret artışına değinerek şunları söyledi:

“Kasım ayı enflasyonu belli olduktan sonra tabi aralık ayı enflasyonu da görüldükten sonra tahmin ediyorum ki, son 6 aylık enflasyon rakamının üzerine yüzde 15-20 de refah payı koyularak asgari ücret açıklanacaktır. Ben bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum” dedi.

Ne kadar olacak?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin açıklamalarına bakıldığında asgari ücrete yüzde 40 ile yüzde 50 arasında bir zam gelecek.

Asgari ücret şu anda 5500 lira olarak uygulanıyor. Yüzde 40 zam gelmesi durumunda yeni asgari ücret 7700 TL olacak.

Yüzde 50 gelmesi durumunda ise 8250 lira olarak uygulanacak.

SIRADAKİ GALERİ

EYT için işverenden hükümete bu teklif gitti EYT için işverenden hükümete bu teklif gitti