Yabancı öğrenciler için kabul sınavı başlıyor! YÖK duyuruyu yaptı. TR-YÖS başlıyor. 23 ülkede yapılacak. Başvuru için ne yapmak gerekir.* Sınav tarihleri açıklandı mı?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak üzere "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’nı (TR-YÖS) başlatacağını duyurdu. YÖS detayları açıklandı. Sınav ne zaman olacak, nerede yapılacak? Başvuru için neler gerekiyor? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Yabancı öğrenciler için kabul sınavı başlıyor! YÖK duyuruyu yaptı. TR-YÖS başlıyor. 23 ülkede yapılacak. Başvuru için ne yapmak gerekir.* Sınav tarihleri açıklandı mı? - Resim: 1

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak üzere "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’nı (TR-YÖS) başlatacağını duyurdu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada, yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak üzere Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’nı (TR-YÖS) başlatılacağını duyurdu.

Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça olmak üzere altı dilde yapılacak sınavın farklı ülkelerden adaylara, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarına başvuruda yeni bir kolaylık getireceği ifade edildi.

Yapılan açıklamada, TR-YÖS sonuçlarının yurt dışından öğrenci kabulünde kullanılması YÖK tarafından yükseköğretim kurumlarına tavsiye edileceği vurgulanarak, sınava YÖK Başkanlığınca belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adayların başvurabileceği belirtildi.