Tesisat ustalarının meslek sırrı ortaya çıktı: Kireçlenen ve tıkanan duş başlıklarını saniyeler içinde ilk günkü haline geri getirebilirsiniz. İşte kireçlenen duş başlığınızı ilk günkü haline getirecek mucizevi yöntem

Duş başlığınız eskisi kadar iyi çalışmıyor mu? Duş başlığı temizliği nasıl yapılır, duş başlığındaki kireç nasıl temizlenir? Yazımızı sonuna kadar okuyun, duş başlığı nasıl temizlenir öğrenin...

Google Haberlere Abone ol
Tesisat ustalarının meslek sırrı ortaya çıktı: Kireçlenen ve tıkanan duş başlıklarını saniyeler içinde ilk günkü haline geri getirebilirsiniz. İşte kireçlenen duş başlığınızı ilk günkü haline getirecek mucizevi yöntem - Resim: 1

Uzmanlar duş başlıklarında zararlı bakterilerin gizlenebileceğin, ifade ediyor. Bu yüzden derinlemesine bir temizlik için ne bir süngere ne de kimyasal temizleyicilere ihtiyacınız olacak. Size önereceğimiz yöntemi kullanarak ovmadan, yorulmadan yalnızca tek bir hamleyle temiz ve yenilenmiş bir duş başlığına kavuşabilirsiniz. İşte detaylar:

Tepe Duş Başlığı Nasıl Temizlenir?

Duş başlığınız ilk günkü performansıyla çalışmıyor mu? Bunun sebebi, gerekli temizliği yapmıyor olmanız olabilir. Çünkü, sudaki mineraller duş başlığınızda, özellikle duş başlığınızdaki küçük yuvarlak deliklerde birikebilir ve zamanla bu birikintiler kirece dönüşebilir. Bu birikintiler, duş başlığınızdaki su basıncını zayıflatarak can sıkıcı duş deneyimlerine neden olabilir. Peki, duş başlığı temizliği nasıl yapılır?

İşte, adım adım duş başlığı temizliği:

Duş başlığınızı temizlemek için paraben, fosfat, klor ve boya içermeyen formülüyle kiri ve kireci kolayca temizleyen sirkeli kireç çözücü’yü başlığın üzerine uygulayın.

Orta sertlikte bir diş fırçası kullanarak başlığı fırçalayın.

Etkili çözüm için duş başlığınız borusundan çıkabiliyorsa çıkarın. ¼ litre kaynar suyu, duş başlığınızın sığabileceği bir kaba boşaltın. Ardından 60-80ml yani yaklaşık 1 çay bardağı kadar sirkeli kireç çözücü ekleyin. Duş başlığını bu kabın içinde birkaç saat kadar bekletin. Son olarak suda beklettiğiniz başlığı bol su ile durulayın, yerine yerleştirin ve suyu açarak birkaç dakika su akıtın.

Eğer duş başlığınız duş borusundan çıkmıyorsa bir poşetin içine sıcak su ve sirkeli kireç çözücü ekleyip duş başlığı suyun içinde kalacak şekilde bağlayın. Birkaç saat bu şekilde bekletin. Ardından poşeti açın, duş başlığını bol su yıkayın ve içindeki deterjanı akıtmak için suyu açın.

Detaylı temizlik için duş filtresini de temizlemeyi temizlik planınıza ekleyebilirsiniz. Duş filtresini temizlemek için duş başlığı kullanım kılavuzunuza bakabilir ya da duş başlığı markanızın internet sitesinden gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Genellikle filtre süzgeci, duş başlığının boruya bağlanan kısmında bulunur. Filtre ekranına ulaşmak için duş başlığını borudan çıkarmanız gerekecektir. Filtre süzgecini hafifçe sallayarak ya da cımbız/pense kullanarak filtreden çıkarabilirsiniz. Filtre süzgecini çıkardıktan sonra birikintileri temizlemek için süzgeci suyun altına tutun. Mineral birikintilerini temizlemek için diş fırçasıyla hafifçe fırçalayın. Filtre süzgecini filtreye yerleştirin ve duş başlığı borusuna takarak eski haline getirin.

Artık duş başlığı temizleme yöntemlerini biliyorsunuz. Siz de duş başlığınızın performansını yenilemek istiyorsanız adımları takip edin, duş başlığınızı ilk günkü kadar verimli hale getirin.