Suyunu döken bin pişman olacak: Makarna haşlama suyunu sakın dökmeyin. Meğer pek çok faydası varmış

Bir tencere makarna pişirdikten sonra genelde suyunu dökeriz. Ancak bu, yapacağınız en büyük hatalardan biri olur. Makarna suyunun faydalarına ve kullanım alanlarına çok şaşıracaksınız. İşte makarna haşlama suyunun mucizevi faydaları

Google Haberlere Abone ol
Suyunu döken bin pişman olacak: Makarna haşlama suyunu sakın dökmeyin. Meğer pek çok faydası varmış - Resim: 2

Makarna haşlama suyunu sakın dökmeyin!

Makarna haşlama suyunun en bilinen yöntemi, soslara eklemektir. Salçalı, kremalı, pestolu yani hangi çeşit makarna yapıyorsanız, içerisine mutlaka makarnanın haşlama suyunu eklemelisiniz. Ayrıca makarna suyuyla leke kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Makarna suyu içerisinde bolca nişasta barındırdığı için tüm inatçı lekeleri söküp atıyor. Bulaşıklarınızı makarna suyuyla yıkayarak inatçı lekeleri giderebilirsiniz.

Makarna suyu vitamin ve mineral bakımından zengindir. Bu nedenle onu çiçeklerinizin dibine dökerek bitkilerinizin hızla büyümesini sağlayabilirsiniz. Ancak makarna suyu tuzsuz ve soğuk olmalıdır. Ayrıca kalan makarna suyunu köklerinize masaj yaparak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. 10 dakika beklettikten sonra durulayıp normal şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

SIRADAKİ GALERİ

Patlıcan böyleyse sakın almayın Patlıcan böyleyse sakın almayın