Süper hücre uyarısı verildi. Meteoroloji 11 ilde sarı ve turuncu alarm verdi: Gaziantep ve Kilis'i vuran Süper Hücre fırtınasına dikkat

Gaziantep ve Kilis'te dün gece etkili olan ve görüntüleri sosyal medyada adeta infiale neden olan süper hücre fırtınası sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kritik bir uyarı geldi. Meteoroloji tarafından yapılan son hava tahmin raporuna göre 11 ilde sarı ve turuncu kodu uyarı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Süper hücre uyarısı verildi. Meteoroloji 11 ilde sarı ve turuncu alarm verdi: Gaziantep ve Kilis'i vuran Süper Hücre fırtınasına dikkat - Resim: 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün 11 il için sarı ve turuncu uyarıda bulundu.

Dün akşam Kilis'te yaşanan gök gürültüsü eşliğinde şiddetli yağış nedeniyle gökyüzü adeta gündüze döndü. Şimşekler geceyi aydınlatırken ortaya çıkan süper hücre fırtınası sosyal medyada büyük panik yarattı.

Kentte sağanak yağış nedeniyle birçok yerde su baskınları yaşanırken çok sayıda araç yolda kaldı. Şiddetli sağanak bir süre sonra yerini dolu yağışına bıraktı. Çok sayıda kazaya da neden olan ceviz büyüklüğündeki dolu ve sağanak yağışın ürperten görüntüleri cep telefonu kameraları ile kaydedildi. Gök gürültüsü ve şimşekler eşliğinde yağan sağanak, görenlere ''Gök delindi'' yorumlarına neden oldu.

Gaziantep ve ilçelerinde gece saatlerinde geceyi aydınlatan şimşekler ve gök gürültüsü eşliğinde sağanak yağış başladı. Bardaktan boşalırcasına yağan sağanak yerini zaman zaman dolu yağışına bıraktı. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle kent beyaza büründü. Dolu ve sağanak nedeniyle çok sayıda araç arıza yaparken, kayganlaşan yollarda trafik kazaları da meydana geldi.