Sevgililer Günü planı yapmayın NASA tarih vererek uyardı. Pisa Kulesi büyüklüğünde dünyaya çarpabilir hem de 14 Şubat 2046 Sevgililer Günü'nde

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından uyarı geldi. 2023 DW adı verilen bir asteroitin 14 Şubat'ta dünyaya çarpma ihtimali olduğu açıklandı. İhtimalin 560'ta bir olduğu hesaplanırken asteroit nerede çarpacak henüz bilinmiyor.

Google Haberlere Abone ol
Sevgililer Günü planı yapmayın NASA tarih vererek uyardı. Pisa Kulesi büyüklüğünde dünyaya çarpabilir hem de 14 Şubat 2046 Sevgililer Günü'nde - Resim: 1

NASA Gezegen Savunma Koordinasyon Ofisi tarafından korkutan bir açıklama yapıldı. Ofis tarafından 2046 yılında dünyaya çarpma ihtimali 560'ta bir olan bir göktaşı (asteoit) keşfedildi.

NASA'ya göre bu çarpma ihtimali son derece düşük olsa da diğer göktaşlarının oluşturduğu risklerle karşılaştırıldığında da son derece yüksek.

2023 DW adı verilen göktaşının büyüklüğü Pisa Kulesi kadar. Sputnik'te yer alan habere göre 2023 DW adı verilen asteroitin dünyaya çarpma ihtimali hesaplandı ancak nerede çarpacağı henüz bilinmiyor.