Sadece 20 saniyen var: Resimde kaç tane B var? Yalnızca yüksek IQ'lu kişiler B harflerini 20 saniyede görebiliyor. Bu optik illüzyon testi sizi çok şaşırtacak

Zekanızı kanıtlayacak optik illüzyon testi sizi çok şaşırtacak. Bu test sayesinde IQ seviyenizi ölçmek mümkün olabilecek.

Google Haberlere Abone ol
Sadece 20 saniyen var: Resimde kaç tane B var? Yalnızca yüksek IQ'lu kişiler B harflerini 20 saniyede görebiliyor. Bu optik illüzyon testi sizi çok şaşırtacak - Resim: 1

Hazırsanız teste hemen başlayalım;

Öncelikle testin görselini paylaşıyoruz.

D GRUBU İÇİNDEKİ B'LERİ TESPİT EDEREK IQ'NUZU TEST EDİN

Bu IQ testine girmek istiyorsanız, D harfi grubunun içindeki tüm b harflerini bulmanız yeterlidir. Bu 'IQ testi', zekanızı test etmek için sizden bir D grubundaki B harflerini bulmanızı isteyecektir. Optik bir yanılsama gibi davranan bu zeka oyunu, yüksek düzeyde zekaya sahip olup olmadığınızı ortaya çıkaracaktır.

Buradaki zorluk, ortalamanın üzerinde bir IQ seviyeniz olup olmadığını gösterecek olan d'ler grubu içindeki tüm b'leri tespit etmektir.

İpucu: Her satıra tek tek bakın.

Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

RESİMDEKİ B HARFLERİNİ BULDUN MU?

Tüm B'leri bulabilirseniz, o zaman bir dahi olarak kabul edilirsiniz ve ortalamanın üzerinde bir IQ Düzeyine sahipsiniz. Açıkça mükemmellik tutkunuz var, kendinize meydan okumayı seviyorsunuz ve çeşitliliği takdir ediyorsunuz. Ayrıca mükemmel bir hayal gücü ile harika bir problem çözücüsünüz. Bu aynı zamanda kendinizi kişisel estetiğe adadığınız, sorun ve çözüm bulmada mükemmel olduğunuz ve yaratma konusunda itici bir güce sahip olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca sınırsız bir hayal gücüne ve açık bir zihne sahipsiniz.

Bu sonucun bir başka yorumu da “Sen çok zekisin!” şeklindedir. d'ler arasında b'lerin çoğunu görebildiğiniz için, birden fazla beceri ve ilgi alanına sahip, başına buyruk, hızlı öğrenen biri olarak kabul edilirsiniz. Bu aynı zamanda, meşgul değilseniz kolayca sıkılacağınız ve tutku alanlarınızda sürekli uyaranlara ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Ne kadar az B bulursanız, test IQ'nuzu o kadar düşük olarak değerlendirir.