Patatesin mucizesi ortaya çıktı. Porselen gibi bir cilt için mutlaka yapın! Patates maskesi ile sivilcelerinizden kurtulun: Patates maskesi nedir ve nasıl yapılır?

Neredeyse her türlü tüketilebilen patates, mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İçine girdiği her yemeğe enfes bir tat veren patates, sağlığa olan faydalarının yanında cilt üzerindeki etkileri ile de dikkat çekiyor. Patates maskesi de son zamanlarda gündeme gelen akımlardan biri. Sosyal medyadan paylaşılan ve giderek popüler hale gelen patates maskesi, gerçekten sivilcelere iyi geliyor mu? Patates maskesi nasıl yapılır? Patates maskesi faydaları neler?

Google Haberlere Abone ol
Patatesin mucizesi ortaya çıktı. Porselen gibi bir cilt için mutlaka yapın! Patates maskesi ile sivilcelerinizden kurtulun: Patates maskesi nedir ve nasıl yapılır? - Resim: 1

Akne ve sivilceler sadece kadınlar için değil erkekler için de bir kâbus gibidir. Akne ve sivilcelerden kurtulmak için onlarca farklı ürün ve bitkisel tedavi yöntemi duymuşsunuzdur. Peki, patates sivilceye iyi gelir mi?

PATATES MASKESİ 

Kulağa ilk başta biraz tuhaf gelse de patatesin içeriğindekiler akne ve sivilcelere iyi gelebilir. Patatesin aynı zamanda cilt tonu farklılıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Patatesin yüksek nişasta oranı ciltteki yağı emerek, iltihaplanmanın önüne geçer.