Marmaray ve metrobüs kullanacak olanlara kötü haber: 1 Ocak'ta yeni tarife. Marmaray 21,91 TL, metrobüs 14,69 TL oldu. UKOME toplantısından İstanbul'da ulaşıma zam kararı. İstanbul'da tam elektronik bilet ne kadar?

İstanbul halkına kötü haber geldi, asgari ücretin zam görmesinin ardından İstanbul'da UKOME toplantısından otobüs, vapur, minibüs, marmaray, metrobüs, metro gibi ulaşım araçlarına zam geldi. İşte 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere yapılan artışlar ve bilet fiyatları.

Google Haberlere Abone ol
Marmaray ve metrobüs kullanacak olanlara kötü haber: 1 Ocak'ta yeni tarife. Marmaray 21,91 TL, metrobüs 14,69 TL oldu. UKOME toplantısından İstanbul'da ulaşıma zam kararı. İstanbul'da tam elektronik bilet ne kadar? - Resim: 1

İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yapılacak zam için UKOME 21 Aralık'ta toplanmış ve zam konusunu görüşmüştü. Toplantı bitiminden sonra yapılan açıklamada zam oranını belirlenmesi için yeni asgari ücretin açıklanmasının beklendiği belirtilmişti.

Yeni asgari ücret ise 22 Aralık'ta  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı ve rakam 8500 lira olarak belirlendi. Asgari ücretin açıklanmasından sonra UKOME de söz konusu toplantıyı bugün yaptı ve İstanbul'da toplu ulaşıma zam kararı alındı.

Yapılan ücret artışları 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak.

UKOME'nin aldığı kararla birlikte İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi. 

UKOME Olağanüstü Toplantısı, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında toplu ulaşım ücretlerine zam gündemiyle Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda, İBB'nin toplu taşıma ücretlerine yüzde 29,10 zam teklifi konuşuldu.