İslam Memiş'ten gram altında 'tuzak' uyarısı: Oraya sarkacak, kesinlikle...

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatlarında bir sarkma olacağını belirterek, o seviyeye kadar 'kesinlikle almayın' uyarısı yaptı. Memiş'in 'sanırım bir tuzak var' sözleri de dikkat çekti. Memiş, dolar, gümüş, kripto paralar için de öngörülerini sıraladı.

Google Haberlere Abone ol
İslam Memiş'ten gram altında 'tuzak' uyarısı: Oraya sarkacak, kesinlikle... - Resim: 1

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, Youtube'daki 'Kafam karışık karar veremiyorum ne yapmalıyım?' başlıklı videosunda son gelişmelere ilişkin, gram altın, dolar, euro, gümüş gibi yatırım araçlarına dair fikirlerini belirtti.

MERKEZ BANKASI'NIN ŞOK FAİZ KARARI VE DEVAMINDAKİ GELİŞMELER

Memiş'in açıklamaları şöyle: TCMB piyasaları şok etti, faizleri 100 baz puan indirdi. Dünyadaki bütün ekonomistleri, beklentileri ters köşe yaptı. Matematiksel olarak bu hamleye bir mana verilmediğini belirtmek isterim. Finansal piyasalarda her zaman hesap makinesi, rakamlar konuşur. Kararlar hane halkına, tüketiciye olumlu olumsuz direkt yansır. Beklentiler çabuk değiştiği için yatırımcılar farklı aksiyonlar almak zorunda kalıyor. Bazı hamleler karşısında yatırımcıların da refleksinin para piyasalarında hızlı olması gerekiyor. Bu hızlı hamleleri yapmak için de zamanla yarışmanız gerekiyor. TCMB'nin kararından sonra sert dalgalanmalar gördük, bu normaldir. Bir gün sonra fiyatlar ancak yerine oturur, bu reflekslere karşı yatırımcılar panik olabiliyor, yanlış kararlar alabiliyor.