İskenderun'da korkutan görüntü. Deniz suyu yeniden yükseldi, cadde ve sokakları yine su bastı: Ekipler suyu boşaltmaya çalışıyor

Hatay İskenderun'da yine korkutan görüntü ortaya çıktı. Kahramanmaraş depreminin sonrasında da yaşandığı gibi deniz suyu yine yükseldi. Birçok cadde ve sokak sular altında kaldı. Ekipler olaya müdahale etti. Gece saatlerinde yükselen deniz suyu normale döndü. AFAD yetkilileri, depremler sonrası kıyı kesimlerde meydana gelen çökme sonucu zaman zaman deniz suyu seviyesinde yükselme oluştuğunu ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
İskenderun'da korkutan görüntü. Deniz suyu yeniden yükseldi, cadde ve sokakları yine su bastı: Ekipler suyu boşaltmaya çalışıyor - Resim: 2


Oluşan su birikintileri nedeniyle bazı araç sürücüleri ve yayalar trafikte ilerlemekte zorlandı. Bazı cadde ve sokaklarda yer yer 50 santimetreye kadar yükselen su seviyesi büyük oranda çekildi. İskenderun Belediyesi ekipleri de bölgede tahliye çalışması gerçekleştirdi.

Bu arada su birikintilerinden geçen bazı otomobillerin arıza yaparak yolda kaldığı ve plakalarının düştüğü görüldü. Otomobili arızalanan Oktay Erdem, AA muhabirine, dün gece yolda diz boyu su olduğunu belirterek, aracı için çekici beklediğini söyledi. Suyun çekilmesi ve çalışmalarla mahalledeki trafik akışı büyük oranda normale döndü. AFAD yetkilileri, depremler sonrası kıyı kesimlerde meydana gelen çökme sonucu zaman zaman deniz suyu seviyesinde yükselme oluştuğunu ifade etti.

SIRADAKİ GALERİ

Yurt dışında yaşayan seçmenler dikkat! Yurt dışında yaşayan seçmenler dikkat!
Kaynak: A.A