İskenderun'da korkutan görüntü. Deniz suyu yeniden yükseldi, cadde ve sokakları yine su bastı: Ekipler suyu boşaltmaya çalışıyor

Hatay İskenderun'da yine korkutan görüntü ortaya çıktı. Kahramanmaraş depreminin sonrasında da yaşandığı gibi deniz suyu yine yükseldi. Birçok cadde ve sokak sular altında kaldı. Ekipler olaya müdahale etti. Gece saatlerinde yükselen deniz suyu normale döndü. AFAD yetkilileri, depremler sonrası kıyı kesimlerde meydana gelen çökme sonucu zaman zaman deniz suyu seviyesinde yükselme oluştuğunu ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
İskenderun'da korkutan görüntü. Deniz suyu yeniden yükseldi, cadde ve sokakları yine su bastı: Ekipler suyu boşaltmaya çalışıyor - Resim: 1

Hatay’ın İskenderun ilçesinde deniz seviyesinin yükselmesi sonucu bazı caddeler su altında kaldı. İskenderun'da gece saatlerinde denizin yükselmesi sonucu Atatürk Anıt Alanı, Mete Aslan Bulvarı ve Sahil Yolu Caddesi su ile doldu.

Oluşan su birikintileri nedeniyle bazı araç sürücüleri ve yayalar trafikte ilerlemekte zorlandı. Hatay'ın İskenderun ilçesinde gece saatlerinde yükselen deniz suyu normale döndü. Çay Mahallesi'nde gece saatlerinde denizin yükselmesi sonucu Atatürk Anıt Alanı, Mete Aslan Bulvarı ve Sahil Yolu Caddesi su ile doldu.


Kaynak: A.A